شناسه : 153439765

شرکت ۷۰ هزار یزدی در محافل و جلسات کرسی تلاوت قرآن کریم در سال ۱۳۹۷


رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: ۷۴ مورد محفل قرآنی با حضور بیش از ۲۰ هزار شرکت‌کننده و بیش از ۲۵۰ جلسه کرسی تلاوت با حضور ۵۳ هزار در سال ۹۷ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، حجت‌الاسلام علی محمد رضایی رییس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان با تبریک سالروز ولادت امام علی (ع) و آغاز سال جدید در تبیین فعالیت های این اداره در سال۹۷ گفت: برگزاری محافل انس با قرآن کریم یکی از فعالیت های شاخص این اداره در مناسبت های ملی و مذهبی است.

وی افزود: در همین راستا ۷۴ مورد محفل قرآنی با حضور بیش از ۲۰هزار شرکت‌کننده و بیش از ۲۵۰ جلسه کرسی تلاوت با حضور ۵۳ هزار و ۱۷۵ نفر در سال گذشته در استان برگزار شد.

وی افزود: تکریم از چهره‌های برتر قرآنی استان، تهیه و توزیع کتب آموزش قرآن کریم، نظارت و ارزیابی از فعالیت های قرآنی، برگزاری همایش ها و گفتمان های قرآنی، تجهیز کتابخانه تخصص قرآن کریم و. .. از دیگر فعالیت های این اداره در سال ۹۷ بوده است.

رضایی با اشاره به واگذاری فعالیت‌های قرآنی به موسسات و مراکز قرآنی مردمی و نظارت کردن بر حسن اجرای آن اظهار داشت: در حال حاضر ۵۹موسسه قرآنی و ۷۱خانه قرآنی در سطح استان فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: در سال ۹۷ از نظر ریالی بالغ بر یکصد و سی میلیون ریال در قالب ۲۱ مورد از موسسات قرآنی و بالغ بر یکصد و پنجاه میلیون ریال در قالب ۴۹ مورد از خانه های قرآنی استان حمایت انجام شده است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد افزود: تشکیل پرونده جهت اساتید، قاریان، حافظان، معلمان قرآنی و جلسات دائمی آموزش قرآن کریم، اعزام قاری، حافظ، داور، گروه های همخوانی، تواشیح و معلمین قرآن کریم به مراکز درخواستی از دیگر فعالیت های این اداره در سال ۹۷ بوده است.

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.