شناسه : 153336545

شرایط بهره مندی شرکت‌های نرم‌افزاری از معافیت مالیاتی ماده 132


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با اشاره به استعلام این اداره کل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرایط بهره‌مندی شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزار از معافیت‌های مالیاتی ماده 132 قانون مالیات‌های مستقیم را بیان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، اکرم فداکار گفت: پیرو بخشنامه شماره 134/97/230 سازمان امور مالیاتی کشور، در دی ماه جاری، فهرست واحدهای تولیدی فناوری اطلاعات موضوع بند (د) ماده 132 قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحی موضوع ماده (31) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور اعلام شد که همه شرکت‌های دارای پروانه بهره‌برداری و محصولات موضوع پروانه آنها را در بر می‌گرفت.

فداکار با بیان اینکه نام هیچ شرکت یزدی در این فهرست دیده نمی‌شد، به پیگیری‌های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در سطح استان و ملی اشاره کرد و افزود: بنا به اهمیت موضوع و تاثیر آن در توسعه اشتغال بخش فاوا، از دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت که مسئول ارزیابی شرکت‌ها است استعلام شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد گفت: در پاسخ این دفتر، بر شمول معافیت مالیاتی برای واحدهای صنعتی تاکید شده است و واحد صنعتی به شرکت‌هایی گفته می‌شود که شرایط مندرج در دستورالعمل پروانه تولید نرم‌افزار به شماره 3/4107 را داشته باشند و موفق به دریافت پروانه بهره‌برداری تولید نرم‌افزار بشوند.

فداکار ادامه داد: بنا به نظر آن دفتر، پروانه فنی مهندسی که برای شرکت‌های ارایه دهنده خدمات فناوری اطلاعات، بصورت استانی صادر می‌شود، شامل معافیت مالیاتی نمی‌گردد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با اشاره به اینکه فرآیند صدور پروانه، کاملا الکترونیکی است و به صورت متمرکز از طریق سامانه ثبت پروانه بهره‌برداری نرم‌افزار وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام می‌شود، از همه شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزار در استان خواست تا برای استفاده از معافیت مالیاتی در این چارچوب، با مراجعه به سامانه و مطالعه بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌های مرتبط، درخواست خود را ثبت و پیگیری نمایند.

 

بر اساس این گزارش، سامانه ثبت پروانه بهره‌برداری نرم‌افزار در نشانیhttp://amarsanat.mimt.gov.ir/software در دسترس است.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.