شناسه : 153603482

سامانه توسعه مولدهای خورشیدی کوچک در استان یزد راه اندازی شد


مدیر دفتر بازار برق و توسعه مولدهای مقیاس کوچک شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از راه اندازی سامانه توسعه مولدهای خورشیدی کوچک با نام مهرسان در این استان خبر داد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس محسن نگارش در این باره گفت : سامانه مهرسان فرآیند ثبت درخواست مشترکین برای احداث نیروگاه های خورشیدی تا سقف ظرفیت انشعاب را تسهیل می دهد.

وی اضافه کرد : از این پس فرآیند بازدید و تایید احداث نیروگاه، عقد قرارداد، نظارت در حین احداث و اتصال به شبکه  و در نهایت پرداخت وجه به تولید کنندگان برق تجدید پذیر با بهره گیری از سامانه مذکور در کوتاهترین زمان ممکن انجام می شود.

وی با اشاره با تاثیر منفی افزایش نرخ ارز بر توسعه مولد های خورشیدی،‌اظهار امیدواری کرد: حضور بسیج و نهادهای حمایتی نظیر کمیته امداد ، رونق مجددی به بازار کسب و کار خورشیدی بدهد.

 مهندس نگارش بیان داشت : با بهره گیری از انرژی خورشیدی غنی در استان یزد،  علاوه بر تامین برق پاک در محل مصرف، فرصت مناسبی را برای کسب درآمد از محل احداث این نیروگاه ها فراهم می شود.

مدیر دفتر بازار برق و توسعه مولدهای مقیاس کوچک شرکت توزیع نیروی برق استان یزد یادآور شد : بیش از ۹۰ نیروگاه خورشیدی کوچک  دارای قرارداد خریدتضمینی  با ظرفیت مجموع ۱.۵ مگاوات  در استان یزد به شبکه توزیع برق متصل است.

وی بیشترین تمرکز ظرفیت این نیروگاه ها را در شهرستانهای یزد،‌ نیر، تفت و میبد بیان کرد و خاطرنشان کرد :

علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست خود در سامانه مهرسان می توانند در قسمت زیر سایت ها و در بخش انرژی های تجدیدپذیر وارد بخش راهنمای آن در  وب سایت شرکت توزیع  شوند.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.