شناسه : 153257330

ساماندهی خدمات پارک های طبیعت گردی یزد


پارکهای طبیعت گردی (کمپ های کویری) یزد جهت مسافران نوروزی یزد، ساماندهی می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ این استان به واسطه واقع شدن در مرز بین کوهستان و کویر، از تنوع زیستی و جاذبه گردشگری خاصی برخوردار است. طی چند سال اخیر ریگزارها و کویر یزد و شهرستانهای آن مورد توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است و همین امر موجبات احداث کمپ های تفریحی را در نقاط کویری استان فراهم نموده که در حال حاضر اقدام به ارائه خدماتی نظیر کویر نوردی، شتر سواری، سافاری، موتورسواری صحرایی، شن‌درمانی و... نموده اند.

"هما خورشیدی" سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی یزد در خصوص ساماندهی خدمات پارک های طبیعت گردی استان گفت: جلسات هماهنگی و کارشناسی در خصوص این کمپ ها برگزار شده و با هماهنگی سایر دستگاههای متولی، برنامه ریزی برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران صورت گرفته است و همچنین همانند دیگر ایام سال در نوروز هم کارشناسان این اداره کل نظارت کامل و مستمر بر فعالیت‎‎های این کمپ‏‏‌ های گردشگری خواهند داشت.

خورشیدی از هماهنگی کمیته سافاری استان و هیات اتومبیلرانی یزد در زمینه همکاری رانندگان سافاری در ایام عید با کمپ های کویر نوردی و بازدید و مجهز کردن این خودروها  به گاردکشی و کمربند ایمنی و دیگر مسائل ایمنی خودروها خبر داد و افزود: مقرر گردیده هر خودرو پس از بازدید و تایید صلاحیت راننده توسط کمیته سافاری و هیات اتومبیلرانی لوگو گذاری گردد و راننده گواهینامه سافاری دریافت کند. همچنین با رانندگان متخلف برخورد و خودروهای بدون مجوز شناسایی و توقیف و راننده متخلف تحویل مراجع قانونی خواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه گفت: پارک های طبیعت گردی که تا پایان سال جاری موفق به اخذ مجوز لازم نشوند، از ارائه خدمات محروم می شوند و هیچ گونه مجوز موقتی جهت کمپ ها صادر نخواهد شد.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی یزد در پایان اظهار داشت: نهایت سعی و تلاش بر این است تا با کمک کلیه دستگاههای مربوطه بهترین خاطره را از کویر یزد، برای هم میهمانان یزد رقم بزنیم و از بروز حوادث ناگوار در ایام عید نوروز پیشگیری نماییم.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.