شناسه : 151909376

سالانه 40 سانتی متر منابع آب زیرزمینی دشت یزد،اردکان افت می کند


مدیرعامل شرکت آبفار یزد از افت 40 سانتیمتری منابع آب زیرزمینی دشت یزد اردکان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب روستایی استان یزد،محمد فاتحی ضمن خیر مقدم به هیئت رئیسه روابط عمومی های استان گفت:وظیفه شرکت آب وفاضلاب روستایی تامین وتوزیع آب آشامیدنی سالم وبهداشتی در روستاها می باشد ولی با توجه به خشکسالی های اخیر وکاهش نزولات آسمانی مشکلات این شرکت دوچندان شده است.

وی اذعان داشت: حتی  با توجه به بارندگی های اخیر نیز کاهش 50 درصدی  بارندگی نسبت به سال گذشته را داشته ایم، همانطور که می دانید در سالهای گذشته با توجه به بارندگی در کوهستانها آب از مناطق کوهپایه ای به دشتها سرازیر می گردید وقناتها را تغذیه میکرد ولی الان می بایست آب را از دشتها به مناطق کوهپایه ای برسانیم.

فاتحی افزود: متاسفانه با توجه به خشکسالی های اخیر وبرداشت غیر اصولی از منابع زیر زمینی آب به خصوص  دشت یزد، اردکان که از منابع های مهم آبهای زیر زمینی استان  می باشد با کاهش سالانه 40 سانتیمتری مواجه گردیده وهمچنین  ایی سی آب نیز از 1200 به 1500 افزایش یافته که اصطلاحا به آن لب شور می گویند تغییر کرده است.

وی تصریح کرد:شرکت آب وفاضلاب روستایی به 330 روستای استان به صورت آبرسانی سیار خدمات دهی می کند و تلاش فراوانی را طلب می کند، واین خود مستلزم مدیریت مصرف آب توسط رستاییان می باشد وهمچنین سیاست وزارت نیرو نیزدر خصوص آب درتشکیل کمیته سازگاری با کم آبی می باشد که در استان نیز تشکیل شده است.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.