شناسه : 153238549

زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا مهم است و یک ارزش بسیا ر متعالی است که باید به فرهنگ تبدیل شود


دانافر: زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا مهم است و یک ارزش بسیا ر متعالی است که باید به فرهنگ تبدیل شود و به فرمایش مقام معظم رهبری زنده نگه داشتن یاد و نام خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ،دانافر مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد  در مراسم یادواره شهدا در جمع دانش آموزان مدارس استعداد درخشان شهید صدوقی گفت: زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا مهم است و یک ارزش بسیا ر متعالی است که باید به فرهنگ تبدیل شود و به فرمایش مقام معظم رهبری زنده نگه داشتن یاد و نام خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.
مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد افزود:خیلی مهم است که شهدا که ولی نعمتان ما هستند و رفتند و عزیزترین سرمایه شان که جان عزیزشان و خون پاکشان بود  را در راه ایران، انقلاب، اسلام و هرچه که ما داریم سخاوتمندانه هدیه دادند و نثار کردند و  هرآنچه ما داریم مدیون جانفشانی آن عزیزان است.
دانافر خاطر نشان کرد:حداقل کا ر و وظیفه ما این است که یاد و نامشان را زنده نگه داریم  و تحسین برانگیز است که اینگونه مراسم ها با مشارکت و همراهی شما دانش آموزان  عزیز صورت می پذیرد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد بیان داشت: مجموعه ای ازارزشها،آداب، رسوم ،اعتقادات ،ادبیات، شعر و  هنر و  هر آنچه یک کودک در زمان ولادت ندارد و پس از گذشت چند سال به دست می آورد را فرهنگ می گویند و زنده نگه داشتن یاد شهدا باید به فرهنگ تبدیل شود و فرهنگ شهید و شهادت باید به عنوان یک عنصر فرهنگی به کودک و نوجوان ما آموزش داده شود تا در گوشت و خون و پوستشان عجین شود.
 دانافر اظهار داشت: زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا رسالت ماست و اگر کوتاهی شود قطعا خسارت هایش جبران ناپذیر است و مدیون کسانی هستیم که همه آرزوها و داشته هایشان را در طبق اخلاص گذاشتند و رفتند تا ما در امنیت کامل زندگی کنیم.
مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد یکی دیگر از رسالت هایی که مدرسه و نظام آموزشی به عهده اش هست را  تربیت دانش آموزا ن متناسب با هویت ایرانی اسلامی دانست و گفت: ما باید در تربیت دانش آموزانمان هویت بخشی کنیم یعنی بچه ها را به گونه ای تربیت کنیم که نسبت به عناصر هویت ایرانی و اسلامیمان افتخار کنند، احساس تعلق  و تعهد و احساس مسئولیت پذیری در مقابل تمامی این عناصر داشته باشند.
دانافر در پایان شهدا و خانواده شهدا را یکی از عناصر مهم فرهنگ شهید و شهادت دانست و خاطر نشان کرد: ما باید خود را متعلق به شهدا و خانواده شهدا بدانیم و نسبت به آنها تعلق خاطر داشته و احساس مسئولیت نماییم و  به آنها متعهد باشیم .آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.