شناسه : 153788715
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد:

رونق تولید در یزد نیازمند تامین مالی بنگاه های اقتصادی است


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: امکانات و تجهیزات خوبی برای تولید بخش های مختلف در استان وجود دارد که برای رونق تولید و اشتغال باید به بهترین وجه ممکن بستر تامین منابع مالی و نیز مدیریت نوین را در بنگاه های اقتصادی فراهم کرد.

محمدرضا علمدار یزدی با اشاره به نامگذاری مدبرانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری و توجه ویژه معظم له به تولید اظهار داشت: در سال رونق تولید برنامه هایی مانند تامین مواد اولیه، نقدینگی و بسیاری موارد دیگر همچون سال قبل را دنبال می کنیم.

وی افزود: در سال جاری باید توجه ویژه ای برای تامین نقدینگی واحدهای تولیدی و صنعتی استان صورت گیرد چرا که نقدینگی در تولید حرف اول را می زند.

به گفته رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت یزد بازسازی و نوسازی صنایع و صنوف ، رفع موانع تولید، تامین سرمایه واحدهای فعال ، نگاه به معادن و فعال سازی معادن کوچک، توسعه صادرات، تکمیل زنجیره تولید، تکمیل طرح های نیمه تمام، تکمیل و اجرای سامانه های الکترونیکی از جمله جامع انبار، تجارت ، مبارزه با قاچاق کالا و بسیاری موارد دیگر رویکردی است که امسال نسبت به آن اهتمام می شود.

علمدار یزدی یادآورشد: توجه به صنایع هایتک و دانش بنیان، مهیا کردن شرایط برای جذب سرمایه گذاران ، اعطای تسهیلات بانکی ، تامین ماشین آلات صنعتی و گسترش کمک‌های فنی اعتباری از دیگر راهکار های افزایش رونق تولید است.

در حال حاضر سه هزار و 285 فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی با 11 هزار و 600 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اسمی و با اشتغال زایی 100 هزار و 445 نفر در یزد وجود دارد .

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.