شناسه : 149332241

روستاهای یزد در گذر چهل سالگی انقلاب


"معرفی دستاوردهای عمرانی در روستاهای استان یزد در چهل سالگی انقلاب" عنوان گزارش خبری است که در معاونت خبر صدا و سیمای مرکز یزد تولید و پخش شد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز یزد  " امروزه تمامي روستاهاي استان از زير ساخت هاي مناسب در زمينه تامين آب ، برق ، گاز ، راه روستايي مناسب و خدمات ارتباطي بهره مند هستند .معاون عمراني استانداریزد گفت:  در حاليکه در بخش راه تنها در سال  پنجاه و هفت  289 کيليومتر راه خاکي در روستاها داشتيم اما به برکت توسعه فعاليت هاي عمراني در روستاها تا کنون 2289 کيليومتر راه روستايي اسفالته در روستاهاي استان احداث شده است .
  صادقيان افزود:  در حال حاضر تمامي روستاههاي بالاي 10 خانوار استان هم از نعمت برق برخوردارند بطوريکه از 973 روستاي واجد شرايط برق دار شدن هم اکنون 922 روستا از نعمت برق بهره مند هستند .
وی  از بهره مندي 95 درصد روستاهاي استان از اب اشاميدني سالم خبر داد و گفت: با وجود خشکسالي ها ي سال هاي اخير براي تامين اب شرب سالم روستائيان هم اکنون اب شرب بهداشتي بصروت سيار به 330 روستاي استان انجام ميشود.
معاون عمراني استاندار با اشاره  به اجراي طرح گاز رساني به 85 درصد روستاهاي استان گفت از 542 روستاي واجد شرايط گاز رساني تعداد 394 روستا از نعمت گاز طبيعي بهره مند شده اند و هم اکنون عمليات گاز رساني به 76 روستاي استان نيز در حال اجراست و اين در حاليست که قبل از انقلاب نه تنها روستاها بلکه شهرهاي استان نيز از نعمت گاز بي بهره بودند .
وي با اشاره به توسعه خدمات ارتباطي در روستاهاي استان از جمله پوشش تلفن ثابت و همراه و ارائه خدمات ديتا به روستائيان گفت: در حال حاضر بيشتر خدمات در زمينه مسا ئل بانکي و خدماتي در روستاها از طريق دفاتر  پست بانک ارائه ميشود و هم اکنون 69 هزار شماره تلفن ثابت در روستاهاي استان فعال است و 795 روستاي استان از نعمت ارتباط بهره مند هستند .
 گزارش خبری "معرفی دستاوردهای عمرانی در روستاهای استان یزد در چهل سالگی انقلاب"را جواد عمویی خبرنگار واحد مرکز یزد خبر یزد تهیه کرده و از سیمای شبکه یزد پخش شد .

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.