شناسه : 150043772

روحانیون و طلاب یزدی با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند


همزمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به کشور روحانیون و طلاب یزدی حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان با آرمان های امام (ره) و انقلاب تجدید بیعت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، همزمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به کشور روحانیون و طلاب یزدی حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان با آرمان های امام (ره) و انقلاب تجدید بیعت کردند.

در ابتدای این دیدار و پس از قرائت آیاتی از قرآن کریم حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه شهرستان بافق و از مبارزین دوران انقلاب به بیان خاطراتی از آن دوران پرداخت.

در ادامه محمدعلی طالبی استاندار یزد با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما انقلاب ارزش‌ها بود، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران آرمان‌ها و اهداف بسیاری داشت که امروز در چهل سالگی انقلاب شاهد تحقق این اهداف هستیم.

وی بیان کرد: ملت ایران و نظام اسلامی در طول چهار دهه گذشته فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشته اما از آنجا که اهداف و آرمان‌های انقلاب مشخص بوده، از سختی‌ها عبور کرده و در برابر انواع هجمه‌ها مقاوم ایستاده است.

طالبی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، منادی مبارزه با استبداد و استکبار در جهان است، افزود: مبارزه ملت ایران با استکبار جهانی دستاوردهای بسیاری داشته که یکی از مهمترین دستاوردها، حفظ استقلال و اقتدار میهن اسلامی است.

استاندار یزد تصریح کرد: حضور همیشه در صحنه مردم و رهبری‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب، این اقتدار و عظمت را برای ملت ایران رقم زده و امیدواریم در طی ادامه مسیر انقلاب نیز با وحدت و انسجام بتوانیم مجری اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی باشیم.

طالبی خاطرنشان کرد: امروز در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی باید تلاش کنیم با نگاه دوباره به اهداف و آرمان‌های انقلاب، خود را برای ۴۰ ساله دوم مهیا کرده و بر اساس آرمان‌ها و اهداف انقلاب برنامه‌ریزی کنیم.

وی تصریح کرد: امروز با گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، بزرگترین سرمایه انقلاب این است که هیچکس در هیچ نقطه ای از جهان، اهداف و آرمان‌های انقلاب را زیر سئوال نبرده و آنقدر آرمان‌ها و اهداف والا بوده که جوابگوی نیازهای امروز مردم نیز خواهد بود.

استاندار یزد تاکید کرد: به طور قطع می‌توان با شعار وحدت و انسجام، برای سال‌های سال دیگر انقلاب برنامه تضمین شده داشته باشیم و بر همین اساس حرکت کنیم به همین دلیل باید در راستای برنامه‌ریزی مناسب در این زمینه قدم برداریم.

طالبی اظهار داشت: کشور ما امروز با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند که همه باید برای رفع این مشکلات به میدان بیایند و مردم، مسئولان، روحانیون، نخبگان و جناح‌ها و احزاب مختلف در کنار یکدیگر از همه ظرفیت‌های موجود برای رفع مشکلات کشور استفاده کنند.

در پایان آیت‌الله محمدرضا ناصری با اشاره به خاطراتی از دوران مبارزات و ورود امام خمینی (ره) به کشور بعد از سال‌ها دوری و تبعید اظهار داشت: امام خمینی (ره) همواره بر این باور بود که انقلاب اسلامی یک انقلاب الهی است و خداوند متعال نیز خود امور را به نفع مسلمین به دست گرفته است.

وی عنوان کرد: امام خمینی (ره) باور داشت که خدا ما را به سمت پیروزی انقلاب هدایت می‌کند اما مدام تاکید داشت که برنامه ریزی‌ها باید به نحوی باشد که انقلاب استمرار داشته باشد.

ناصری یادآور شد: در آن دوران مدیریت یک کشوری که انقلاب تازه در آن به پیروزی رسیده دشوار بود و امام راحل بسیار عجیب آن را مدیریت کرد زیرا در آن دوران برخی، حتی افرادی همچون مرحوم بازرگان بر این عقیده بودند که سلطنت باید باشد و حکومت در کشور بر عهده دولت قرار گیرد.

وی ادامه داد: این باور وجود داشت که اکنون که انقلاب پیروز شده، روحانیون باید به فعالیت‌های دینی خود بپردازند و حکومت‌داری را به مسئولان واگذار کنند اما امام به دنبال بهبود فعالیت‌ها بود.

ناصری خاطرنشان کرد: امام تفاوت‌هایی با دیگر افراد همچون مرحوم بازرگان داشت، امثال بازرگان می‌گفتند حکومت باید اصلاح شود اما امام به اصلاح راضی نبود و می‌گفت ریشه حاکمیت شاهنشاهی باید در ایران خشکیده شود و حاکمیت خدا در جامعه اجرا شود.

امام جمعه یزد عنوان کرد: هنوز برخی از دولتمردان ما به خدایی بودن این انقلاب پی نبرده‌اند و فکر می‌کنند انقلاب به وجود آمد که هر کسی توانست حکومت کند، هر کاری دلش می‌خواهد انجام دهد در حالی که فلسفه انقلاب این است که تمام اعمال خدایی باشد.

ناصری به تشریح خاطرات امام در دوران تبعید همچنین مراحل شکل‌گیری انقلاب اسلامی از سال ۴۲ پرداخت و افزود: افراد بسیاری برای پیروزی انقلاب سختی‌های بسیاری کشیدند و امروز ما باید تکلیف خود را نسبت انقلاب، امام و شهدا ادا کنیم زیرا همه ما مدیون افرادی هستند که جان خود را برای پیروزی انقلاب گذاشتند.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.