شناسه : 153216068
استاندار یزد:

رشد آمار طلاق با فرهنگ حاکم بر جامعه یزد سازگار نیست.


استاندار یزد با اشاره به اهمیت آمار دقیق و متقن در نظام برنامه ریزی استان و کشور گفت :هر گونه نقص یا کم دقتی در ثبت این اطلاعات ، برنامه ریزی مسئولان را تحت تاثیر قرار خواهد داد .

محمدعلی طالبی در دومین نشست شورای هماهنگی ثبت احوال استان یزد بر ضرورت هماهنگی بیشتر دستگاه های ثبتی تاکید کرد و افزود : پذیرفته نیست یک یا چند دفترخانه ثبت ازدواج و طلاق در ارسال و ارائه به موقع داده های این دو‌رویداد به ثبت احوال بی توجهی کرده و در آمار مورد نیاز برنامه ریزان کشور و استان خدشه وارد نمایند .
وی ثبت اسناد و املاک استان را مکلف کرد با تذکر جدی و نظارت بیشتر بر کار دفاتر ازدواج و طلاق ، در تولید داده های متقن و موثق همکاری کند .
استاندار یزد در ادامه با اشاره به رشد طلاق در استان اظهار داشت : اگر چه در میزان طلاق نسبت به متوسط کشور وضعیت و جایگاه بهتری داریم مع الاسف با رصد آمار طلاق در چهاردهه گذشته ، نرخ رشد طلاق در استان یزد از متوسط کشور بالاتر بوده و این امر با فرهنگ حاکم بر جامعه یزد سازگار نیست.
وی برنامه های دادگستری ، بهزیستی ، دفتر امور اجتماعی استانداری و سایر دستگاه های مسئول را برای کاهش آمار طلاق ، مطلوب اما ناکافی دانست و تصریح کرد : نهادهای اجتماعی و فرهنگی استان باید از همه ی ظرفیت و توانایی خود برای حل این معضل بهره بگیرند .
رییس شورای هماهنگی ثبت احوال استان ، در ادامه به وضعیت ساختمان ثبت احوال اشاره کرد و افزود : ساختمان در دست احداث این نهاد در بلوار مدرس پیشرفت قابل توجهی نداشته و چنانچه اعتباری برای پروژه های عمرانی در نظر گرفته شود ساختمان های با پیشرفت فیزیکی بیشتر نظیر بنای فرمانداری یزد در اولویت خواهند بود . 
محمدعلی طالبی بهترین راه حل برای حل مشکل ساختمان ثبت احوال را - که هم اکنون سه اداره ستاد استان ، شهرستان یزد و منطقه یک یزد در یک مکان به ارائه خدمت مشغولند - واگذاری زمین بلوار مدرس و تامین ساختمان از محل ساختمان های مازاد دانست و از مدیر کل ثبت احوال خواست پس از بررسی ، یکی از ساختمان های خالی و مازاد یزد را برای تملک به شورای توسعه و برنامه ریزی استان معرفی و پیشنهاد دهد .
پیش از سخنان استاندار ، محمدعلی مکرمی مدیرکل و دبیر شورای هماهنگی ثبت احوال استان گزارشی از فعالیت های سازمان ثبت احوال کشور و استان در چهار دهه انقلاب اسلامی ارائه کرد و با اشاره به حادثه ریزش بخشی از ساختمان مجاور ثبت احوال بر اثر بارندگیهای شدید روزهای پایانی بهمن ماه ، ضمن تشریح گزارش اقدامات صورت گرفته،خواستار تخصیص اعتبار لازم و تعیین دستگاه متولی برای مقاوم سازی بنای فعلی شد .

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.