شناسه : 153203523

دیدار معاون صنایع دستی یزد با امام جمعه شهرستان میبد در شورای فرهنگ عمومی شهرستان


نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان میبد با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولین این شهرستان و معاون صنایع دستی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، در این نشست که در محل دفتر امام جمعه شهرستان میبد برگزار شد، "محمدرضا دهقان مهرجردی" معاون صنایع دستی استان گزارشی از اقدامات انجام شده و روند ثبت جهانی زیلو  طی سه سال گذشته و برگزاری جشن زیلو در شهرستان میبد ارائه نمود.

"حسین فلاح" فرماندار شهرستان میبد نیز در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته در حوزه ثبت جهانی زیلو، گفت: با ثبت میبد به عنوان شهر جهانی زیلو، تعداد بافندگان و صنعتگران در زمینه بافت این هنر صنعت افزایش چشمگیری داشته و بیشتر مورد توجه مردم شهرستان میبد قرار گرفته است.

در ادامه جلسه آیت ا... "علیرضا اعرافی" امام جمعه شهرستان میبد نیز ضمن خیر مقدم و تشکر از اقدامات انجام شده در زمینه ثبت جهانی زیلوی میبد، گفت: باید سند جامعی در مورد زیلو تهیه شود و با عملی شدن این سند راهبردی موجبات رونق و پیشرفت در این هنر صنعت فراهم شود.

لازم به ذکر است: در پایان این جلسه معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی یزد، لوح ثبت جهانی و تندیس جشن جهانی زیلو را به امام جمعه و فرماندار میبد اهداء نمود.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.