شناسه : 150173057

دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به توسعه ورزش در روستاها دارد


معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه بیش از 3 هزار خانه ورزش روستایی در کشور راه اندازی شده است گفت: دولت تدبیر و امید نگاه و توجه ویژه ای به توسعه ورزش در روستاها دارد.

عبدالحمید احمدی در مراسم ارسال تجهیزات 40 خانه ورزش روستایی استان یزد گفت: تاسیس خانه های ورزش روستایی طرحی نو در ترویج ورزش و ایجاد شادابی در میان روستاییان و پیشگیری از بزه های اجتماعی است که می تواند کمک شایانی به استعدادیابی و رونق ورزش انجام دهد.

وی افزود: جمعیت 2 میلیونی در روستاها یک عدد قابل توجه است که باید با ایجاد زیرساخت ها و فضاهای ورزشی پاسخگوی مطالبه روستاییان بود که راه اندازی خانه های ورزش روستایی ، خدمتی دیگر در جهت توسعه ورزش و ایجاد عدالت در روستاهاست .

معاون وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: از ابتکار عمل که همزمان تجهیزات خانه های ورزشی در روستاهای استان یزد ارسال شود ،و همچنین خدمات و کارهای خوب اداره کل ورزش و جوانان استان در امر ورزش استان و همچنین همیاری مسئولین استان در راه اندازی خانه های ورزش روستایی و احداث زمین چمن مصنوعی روستایی تقدیر دارم.

احمدی ادامه داد: با نگاه ویژه دولت تدبیر و امید و تلاش های صورت گرفته خوشبختانه بیش از 3 هزار خانه ورزش روستایی در سراسر کشور راه اندازی و تجهیز شده است که امیدواریم با برنامه ریزی منظم و دقیق به خوبی از این خانه های ورزش استفاده شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد هم در این مراسم با اشاره به اینکه خوشبختانه عرصه ورزش در چهل‌ساله انقلاب در همه عرصه‌ها افتخارآمیز بوده است، گفت: شعار امسال در این عرصه در چهل‌سالگی انقلاب تحت عنوان «چهل سال ورزش، چهل سال افتخار» نام‌گذاری شده است.

شریعتی با بیان اینکه امروزه عرصه ورزش از بالندگی خوبی برخوردار شده و این سیستم توانسته جایگاه اصلی خود را پیدا کند، افزود: خوشبختانه سیستم ورزش در سراسر کشور توجه ویژه به نقاط محروم داشته است؛ چنانچه وزارت ورزش با برنامه‌های مطلوب خود پروژه‌های نیمه‌تمام و جدیدی را در نظر گرفته و بر روی این پروژه‌ها اهتمام ویژه دارد.

وی با اشاره به تجهیز و بهره برداری  بیش از ۴۰ خانه ورزش روستایی بااعتباری بالغ‌بر200 میلیون تومان به مناسبت ایام‌الله دهه فجر در روستاهای استان ،تصریح کرد: این مهم در ۴۰ نقطه از استان در ایام‌الله دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد؛ همچنین بخشی از اعتبارات این مهم با همکاری شورای مبارزه با مواد مخدر تأمین شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: خوشحال و خرسندیم که با تلاش های صورت گرفته روستاها و مناطقی که حتی یک متر سرانه ورزشی نداشتند در دولت تدبیر و امید تجهیز و دارای سرانه ورزشی شدند.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.