شناسه : 151524633

دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی(نجات درمانی) در شهرستان اردکان برگزار شد


رئیس جمعیت هلال احمر اردکان از برگزاری دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی با حضور 35 نفر از امدادگران، نجاتگران و داوطلبان واجد شرایط این جمعیت همزمان با گرامیداشت ایام الله دهه فجرانقلاب اسلامی در این شهرستان خبر داد.

 به گزارش  روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ کمال آبادی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان ضمن گرامیداشت ایام االله دهه فجر  افزود: دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی با حضور 35 نفر از امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان برگزار شد.

کمال آبادی اظهار داشت: این دوره با هدف آماده سازی امدادگران و نجاتگران برای ورود به دوره مربیگری امداد و کمک های اولیه کد سه و افزایش دانش عملیاتی اعضای تیم ‌های امداد و نجات در سوانح، حوادث و غیره برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه همه ساله جمعیت هلال احمر با برگزاری دوره‌های تخصصی امداد و نجات؛ نیروهای متخصص از بین اعضای جوانان و امدادگران را برای خدمت رسانی در حوادث آموزش می‌ دهد خاطرنشان کرد: شرح وظایف نجاتگر پیش بیمارستانی، ارزیابی صحنه و محیط حادثه، تثبیت پزشکی مصدوم، لوله‌ گذاری، تریاژ، فوریت ‌های پزشکی، شناخت و مکانیزم های تروما، انتقال مصدوم از جمله مباحثی است که در دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی به نجاتگران آموزش داده شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان گفت: این دوره به مدت پنج روز در محل جمعیت هلال احمر اردکان برگزار شد و در پایان به پذیرفته شدگان در آزمون نهایی گواهینامه مربوطه اهدا می‌ شود.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.