شناسه : 152770279

دوره آموزشی ضمن خدمت منطقه ای کارشناسان بهداشت محیط و بهداشت روان به میزبانی هلال احمر یزد


در این همایش 100 نفر از کارشناسان با روش هاي مختلف مداخله در حوادث طبيعي در زمينه بهداشت رواني و بهداشت محيط آشنا می شوند .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ، افشین علیخانی مديرکل بهداشت و درمان جمعيت هلال احمر کشور در افتتاحیه اين برنامه آمادگي مناسب در برابر حوادث احتمالي را از اهداف برگزاري اين همایش برشمرد و گفت: تاکنون 189 تيم اضطرار در سطح کشور براي ارائه خدمات بهداشت رواني و بهداشت محيط راه اندازي شده است .

عليخاني همچنين از سازماندهي گروه هاي اضطرار ارائه خدمات بهداشت روان و بهداشت محيط در سوانح و حوادث خبر داد و گفت: گروه هاي بهداشت و درمان جمعيت هلال احمر در سه سطح سازماندهي مي شوند که اين تيم هاي در سطح يک ارائه خدمات قرار دارند .

مدیرکل معاونت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر بیان کرد: ما در حال حاضر تیمهای ERUکه اهمیت بالایی در بحث بین الملل دارد را تشکیل داده ایم که همین تیم به عنوان اولین کشور مسلمان است که تشکیل شده و می تواند در حوادث و سوانح اقدامات مناسبی انجام دهد.

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان يزد نیز در افتتاحیه این دوره آموزشی گفت : گروه هاي اضطرار جمعيت هلال احمر شامل پزشک ،پرستار ، ماما ، کارشناس تغذيه ، بهداشت محيط و بهداشت روان و سه امداد گر است که در مواقع بحراني خدمات خود را به حادثه ديدگان ارائه مي دهند .

حرازي زاده بازگشت وضعيت به حالت عادي در مناطق حادثه ديده با هدف زمينه سازي براي امداد و نجات و حضور دستگاههاي خدمات رسان در مناطق آسيب ديده  از حوادث را  از وظايف و ماموريت هاي گروه هاي اضطرار بهداشت محيط و بهداشت روان جمعيت هلال احمراعلام کرد

محمد علی غنی زاده معاون بهداشت،درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان یزد نیز گفت : یکی از کارگروههای فعال در مدیریت بحران، جمعیت هلال احمر هست که با برگزاری کارگاههای تخصصی و دوره های آموزشی همواره سعی در تقویت بخشهای مختلف امدادی و درمانی داشته وامید است  با برگزار دوره ها بتوانیم در مواقع بروز حوادث موثر واقع شده و خدمات مفیدی به حادثه دیدگان انجام دهیم.

غنی زاده بیان اشت : همه ما بدون تردید در حوادث  از رنجی که به مردم می رسد متاسف و متاثر بوده و نمی توانیم بی تفاوت باشیم و هدف از برگزاری دوره ها  بالابردن سطح توانمندی خود در راستای کاهش آلام  بشری است و علی رغم پیشرفت تکنولوژی بشری می بینیم  بخش قابل توجهی از مردم بخاطر حوادثی فوت می کنند که غیر قابل توجیه هست ودر این مواقع حفظ آمادگی و ارائه سریع خدمات مفهوم پیدا می کند.

در اين همايش کارشناساني از استانهاي خراسان رضوي ، جنوبي ، شمالي ، هرمزگان ،کرمان، سيستان و بلوچستان و يزد به مدت 2 روز حضور دارند .

 

 

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.