شناسه : 150713587

دنیای امروز از هنر برای نابودی انسانها استفاده می کند


"دنیای امروز از هنر برای نابودی انسانها استفاده می کند " عنوان گزارشی است که در معاونت خبر صدا و سیمای مرکز یزد تولید و پخش شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز یزد " نماینده ولی فقیه در استان گفت : هنرمند ارزشی بهتر می‌تواند نقش‌های هنری مربوط به جبهه و جنگ را درک کند.

آیت الله محمد رضا ناصری یزدی در جمع هنرمندان بسیجی یزد با بیان اینکه اولین هنرمند، خدای متعال است اظهار داشت: زیبایی‌هایی که خدای متعال خلق کرده است را نمی‌توانیم به خوبی تعریف کنیم و بفهمیم و نعمات پروردگار جهانیان هیچ‌گاه از بین نخواهد رفت و همه آنها هم جلوه خدا است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: این زیبایی‌هایی که در دنیا می‌بینیم برای این است که خدای متعال را بتوانیم درک کنیم و ببینیم و به سمت کمال و معرفت برسیم.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه خدای متعال کمال مطلق است و ریشه انسان هم ریشه تکامل است خاطرنشان کرد: پروردگار جهانیان با خلق این زیبایی‌ها در کره زمین می‌خواهد که انسان به سمت کمال برسد و رشد و تکامل یابد.

وی در ادامه با بیان اینکه هنرمندان باید با هنر و ظرفیت خود مردم را به سمت هدف خلقت و خوبی‌ها سوق دهند تصریح کرد: متاسفانه امروزه در دنیا از هنر برای نابودی انسان‌ها استفاده می‌کنند که جز بدبختی برای فرد چیز دیگری ندارد.

آیت الله ناصری یزدی با طرح این سوال که چرا در طول این سی سالی که از جنگ تحمیلی گذشته است، هنرمندان انقلابی و ارزشی زیادی تربیت نشدند اضافه کرد: تربیت هنرمند ارزشی و انقلابی در این سال‌ها انجام گرفته ولی باید به شکلی انجام می‌پذیرفت که بتوان از آنها در فیلم‌های مربوط به جبهه و جنگ است استفاده شود زیرا هنرمند ارزشی می‌تواند معنویت‌های جنگ را به خوبی درک و به بهترین شکل به مخاطب ارائه کند و اثربخشی خود را در این زمینه بگذارد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: ما باید امروزه آنقدر بازیگر انقلابی داشته باشیم تا بتوانیم در فیلم‌های ارزشی از آنها استفاده کنیم.

امام جمعه یزد با بیان اینکه استفاده از بازیگرانی که در فیلم‌های مختلف، بازی می‌کند مناسب نیست که در فیلم‌های ارزشی به ایفای نقش بپردازد خاطرنشان کرد: تربیت و پرورش بازیگران و هنرمندانی که به مسائل انقلاب و جبهه و جنگ بسیار حائز اهمیت است زیرا با این کار می‌توانیم در فیلم‌ها و سریال‌های مختلف انقلاب بکار بگیریم، زیرا هر هنرمندی نمی‌تواند نقش‌های خاص را به خوبی اجرا کند چون درکی نسبت به آن ندارد ولی همین هنرمند در یک نقش دیگر شاید بتواند به بهترین شکل به بازی بپردازد.

وی با اشاره به اینکه هنرمندان باید انقلاب را به خوبی ترسیم کنند تصریح کرد: برخی این انقلاب را بد متوجه می‌شوند و با دوران شاه و طاغوت قابل مقایسه نیست و هنرمندان باید این تفاوت را به مردم بگویند.

آیت الله ناصری یزدی در پایان تاکید کرد: در شعر، فیلم سازی و رشته‌های دیگر هنری باید به شکلی عمل کنیم تا بتوانیم هنر واقعی را به مردم بفهمانیم و آنها را به سمت ارزش‌ها سوق دهیم.

گزارش خبری "دنیای امروز از هنر برای نابودی انسانها استفاده می کند " را   کاظم دهقانی اشکذری از واحد خبر صدا و سیمای مرکز یزد تولید و از سیمای شبکه یزد پخش شده است .

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.