شناسه : 150147707
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد خبر داد:

دستاورد 40 ساله راهداري توسعه شبكه حمل و نقلي استان يزد است/ 61.5 كيلومتر از راه‌هاي استان يزد بهسازي شد/ بهره‌برداري در دهه فجر


مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد، مهمترين دستاورد 40 ساله در حوزه راهداري و حمل و نقل را توسعه شبكه حمل و نقلي استان يزد اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد، علي عليخاني ضمن گراميداشت فرا رسيدن چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، توسعه راه‌ها را از مهمترين دستاوردهاي انقلاب در مناطق مختلف كشور دانست و اظهار داشت: توسعه شبكه حمل و نقلي استان يزد نيز، از مهم‌ترين دستاوردهاي 40 ساله در حوزه راهداري است.
وي با اشاره به اينكه دهه فجر امسال شاهد بهره‌برداري از 61.5 كيلومتر مسير بهسازي و آسفالت شده در مناطق مختلف استان خواهيم بود، عنوان كرد: اين پروژه با اعتبار 11 ميليارد تومان در پنج شهرستان استان يزد در دست اجراست و در ايام دهه فجر آماده بهره‌برداري خواهد بود.
عليخاني يادآور شد: در شهرستان اردكان پنج پروژه به طول 32.5 كيلومتر با اعتبار 3 ميليارد تومان، در تفت چهار پروژه به طول 10 كيلومتر با اعتبار 3 ميليارد تومان، در مهريز يك پروژه به طول دو كيلومتر با اعتبار 500 ميليون تومان، در خاتم يك پروژه به طول 12.5 كيلومتر با اعتبار 4 ميليارد و 150 ميليون تومان و در بافق يك پروژه به طول چهار كيلومتر با اعتبار 500 ميليون تومان به بهره‌برداري مي‌رسد.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد، خاطرنشان كرد: پروژه‌هاي مهم ديگري نيز در حوزه راهداري در دست اجراست كه اميدواريم بتوانيم تا پايان سال جاري آنها را به بهره‌برداري برسانيم.
وي از مهم‌ترين اين پروژه‌ها به طرح ساماندهي و روكش آسفالت كنارگذر تفت، ساماندهي ورودي روستاهاي اسلاميه و فيض‌آباد در شهرستان تفت، بهره‌برداري از تقاطع غيرهمسطح كنارگذر يزد در بلوار مناجات و بهره‌برداري از تقاطع غيرهمسطح روستاي فهرج همچنين بهره‌برداري از باند دوم محور بهاباد ـ پرك در شهرستان بهاباد، اشاره كرد.
عليخاني بيان كرد: يزد در مركز كشور و شاهراه بين المللي قرار دارد و راه‌هاي اصلي از جمله تهران ـ بندرعباس و مشهد به غرب كشور به عنوان راه‌هاي ترانزيتي مهم، از يزد مي گذرد.
وي افزود: ما توانسته ايم در اين 40 سال يك شبكه ترانزيتي خوب در استان ايجاد كنيم و ظرفيت حمل و نقلي كه از استان عبور مي‌كند را با كمترين هزينه در بحث افزايش ايمني و تصادفات همچنين ايجاد مجتمع‌هاي خدمات رفاهي در حاشيه راه‌ها، ساماندهي كنيم.
عليخاني با مقايسه وضعيت راه‌هاي استان يزد در دوران قبل و بعد از پيروزي انقلاب در استان يزد عنوان كرد: 40 سال قبل راهي به عنوان بزرگراه در استان نداشتيم اما اكنون 753 كيلومتر بزرگراه در اين استان احداث شده است.
وي ادامه داد: مسافت راه‌هاي اصلي و فرعي استان يزد در 40 سال پيش 321 كيلومتر بوده اما اين ميزان در حال حاضر به هزار و 647 كيلومتر در حوزه استحفاظي استان يزد رسيده است.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد خاطرنشان كرد: در 40 سال پيش، 289 كيلومتر از راه‌هاي روستايي استان آسفالت بود كه اكنون اين ميزان به 2 هزار و 289 كيلومتر رسيده و همه روستاهاي بالاي 20 خانوار استان، داراي راه آسفالته و دسترسي مناسب هستند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به برخي پروژه‌هايي كه از ابتداي سال جاري تاكنون به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي افتتاح و بهره‌برداري شده است، به پروژه 5.5 كيلومتر آسفالت سطح دو لايه پيرناركي، آسفالت گرم 6 كيلومتر از مسير توت ـ انجيروند، بهسازي و تعريض 4.5 كيلومتر از مسير عقدا ـ‌ سرو، آسفالت سطحي سه كيلومتر از مسير خليل آباد ـ هفتهر، بهسازي و روكش آسفالت يك كيلومتر از مسير ورودي شمالي اردكان، روكش آسفالت پنج كيلومتر آسفالت فيض‌آباد ـ سخويد و ... اشاره كرد.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.