شناسه : 150171608

در چهل سال انقلاب اسلامی بیش از 300 مکان ورزشی در استان یزد احداث شده است


مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به اینکه ورزش یکی از بخش های پر افتخار انقلاب اسلامی بوده است گفت: در چهل سال انقلاب اسلامی بیش از 300 مکان ورزشی در استان یزد احداث شده است.

مسعود شریعتی در مراسم افتتاح سالن چند منظوره دهستان تنگ چنار مهریز با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر گفت: خوشبختانه در چهل سالگی انقلاب اسلامی با شعار چهل سال ورزش چهل سال افتخار بهترین و نشاط آورترین برنامه های ورزشی خلق شده است که از عمده اقدامات صورت گرفته می توان به ایجاد و توسعه اماکن و زیرساخت های ورزشی به ویژه در نقاط محروم اشاره کرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی دستاوردهای خوب و بی نظیری برای کشور و مردم عزیز ایران داشته است که یکی از این دستاوردها ایجاد بیش از 300 مکان ورزش در استان یزد بوده است که قبل از انقلاب تنها 18 مکان ورزشی در استان وجود داشته است که از این تعداد هم کمتر از 10 مورد استاندارد و مجهز بوده است که خوشبختانه در چهل سالگی انقلاب توجه ویژه ای به زیرساخت ها شده است .

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد اظهار داشت : خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته در دولت، شاهد ارتقاء چشمگیر تامین زیرساختهای ورزشی در مناطق روستایی بوده ایم و این مسئله در شهرستان مهریز که از روستاهای متعددی برخوردار است از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

شریعتی خاطرنشان کرد : هر چند در حوزه شهری زیرساختهای به نسبت خوبی برای ورزش شهروندان تدارک دیده شده است، اما در روستاها میزان توسعه این زیرساخت کمتر بوده است و به طور عملی جوانان روستایی از این ظرفیت کمترین بهره را میبرند، در حالیکه فراهم سازی بسترها و توسعه زیرساخت های روستایی و احیای بازیهای محلی و بومی این مناطق میتواند نقشی اساسی در توسعه ورزش و همچنین سلامت افراد ایجاد کند.

شریعتی بیان کرد: دولت تدبیر و امید نگاه‌ ویژه ای به توسعه زیرساخت های ورزشی در روستاها و مناطق محروم دارد و لذا با تلاش ها و پیگیری های انجام شده در دوسال اخیر در نقاطی از استان که حتی از یک متر فضای ورزشی محروم بودند، فضای ورزشی ایجاد کردیم.

وی در پایان از تلاش ها و حمایت های فرماندار و بخشدار شهرستان مهریز ، دهیار و شوراهای اسلامی دهستان تنگ چنار که کمک های بسیاری در تکمیل سالن و چمن مصنوعی این روستا داشتند، تقدیر و تشکر کرد.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.