شناسه : 153764326

در آستانه هفته بزرگداشت مقام معلم؛


نشست خبری مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد برگزارشد

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد ویژه برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، "عباسعلی دانافر" در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به برنامه‌های شاخص هفته معلم گفت: غبار روبی گلزار شهدا در روز ۱۲ اردیبهشت‌ماه در تمامی شهرستان‌ها برگزار می‌شود که این برنامه سرآغاز برنامه‌هایی است که به مناسبت هفته معلم برگزار می‌شود.
وی از برگزاری مسابقه ورزشی والیبال و جشنواره بازی‌های فکری در روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه به مناسبت هفته معلم خبر داد گفت: تقدیر از معلمان منتخب طرح آموزش ابتدایی در جشنواره بوم زندگی و تجلیل از استاد شاخص فرهنگی توسط اعضای ستاد (استاد قلمسیاه) در روز چهاردهم اردیبهشت‌ماه از دیگر برنامه‌های هفته معلم به شمار می‌رود.
مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان یزد، نواختن زنگ سپاس با حضور مسئولان استان و شهرستان یزد و برگزاری مسابقه ورزشی دارت را از دیگر برنامه‌های هفته معلم در روز یک‌شنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه در یزد برشمرد و عنوان کرد: تجلیل از معلمان همکاران   توسط خود همکاران و همچنین تجلیل از معلمان نمونه ناحیه‌ای و پیشکسوتان اداری از دیگر برنامه های هفته معلم در یزد به شمار می‌رود.
این مقام مسئول گفت: در حال حاضر در استان یزد حدود ۱۶ هزار فرهنگی شاغل و ۱۶  هزار فرهنگی بازنشسته وجود دارد که این فرهنگیان جزء ارزش‌های اداره کل آموزش‌وپرورش استان قلمداد می‌شوند.
 دانافر اظهار داشت: همچنین از 66 نفر معلمان نمونه استان در استانداری تجلیل می شود.
مدیر کل آموزش و پرورش یادآور شد: یکهزار نفر از فرهنگیان استان حافظ کل قرآن هستند که تعدادی از آنها در مسابقات بین المللی حائز رتبه برتر شدند.
دانافر با بیان اینکه رویکرد وزارتخانه و سند تحول بنیادین مهارت محوری است ،افزود: هم اکنون 38 درصد دانش آموزان استان در رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش تحصیل می کنند که این رقم در سال های آینده به 50 درصد می رسد.
وی با بیان اینکه 30 درصد ساختمان مدارس این استان فرسوده است، تاکید کرد: برای بازسازی ، تعمیر و تجهیز واحدهای آموزشی فرسوده، 500 میلیارد تومان هزینه و سرمایه گذاری دولتی، مردمی و خیری نیاز است.
دانافر تعداد مدارس فرسوده استان را 300 باب بیان کرد و خواهان مشارکت جدی مردم خیر و افراد نیک اندیش شد.
وی در ادامه با اشاره به انتشار فیلمی از ریزش بخشی از کاهگل و گچ سقف دبستان دخترانه حاجی صفری یزد در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی گفت: این واحد آموزشی یکی از این مدارس فرسوده استان است که طی سه مرحله نامه هایی به اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس برای بازسازی، تعمیر ومرمت آن ارسال گردیده است. 
مدیرکل آموزش و پرورش یزد تصریح کرد: آموزش پرورش در زمینه فضاهای آموزشی نهادی بهره بردار است، تجهیز، تعمیر و نوسازی مدارس به عهده اداره کل نوسازی استان است .
معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان یزد نیز در ادامه این نشست از معرفی ۶۶ معلم استان یزد به عنوان آموزگاران شاخص به مناسبت فرا رسیدن هفته معلم خبر داد.
" علیرضا مصباح فر" با اشاره به اینکه امسال معلمان شاخص با نظر و تأیید دانش آموزان و انجمن اولیا و مربیان مدارس انتخاب شدند، اظهار داشت: ۶۶ نفر از معلمان استان به عنوان آموزگاران شاخص معرفی و طی مراسمی از آنها تجلیل خواهد شد.
وی گفت : تجلیل از مقام معلم مختص یک روز خاص و یک هفته خاص نیست و زمان و مکان در آن جایی ندارد بلکه باید به عنوان یک رویکرد فرهنگی به آن توجه شود .
مصباح فر تاکید کرد : تجلیل از معلمان توسط دانش آموزان باعث می شود تا آنها قدردان تربیت شوند و نسبت به سایرین هم در جامعه قدردان باشند.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.