شناسه : 148158354

درآمدهای ثبت اسناد و املاک استان یزد 71 درصد رشد داشت


مدیر کل ثبت اسناد و املاک اسناد و استان یزد با اشاره به رتبه برتر این مجموعه در بخش درآمدهای دستگاهها گفت: در 9 ماه امسال درآمدهای این اداره کل نسبت به مدت مشابه سال قبل 71 درصد رشد یافته است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک اسناد و استان یزد با اشاره به رتبه برتر این مجموعه در بخش درآمدهای دستگاهها گفت: در 9 ماه امسال درآمدهای این اداره کل نسبت به مدت مشابه سال قبل 71 درصد رشد یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد ، علی کریمی در این خصوص اظهار داشت : این مجموعه در بخش های مختلفی همچون صدور سند مالکیت ، ثبت شرکتها ، اجرای اسناد رسمی و نقل و انتقالات مالکیت توسط دفاتر اسناد رسمی فعالیت دارد.

وی افزود : در بخش درآمدها ، در 9 ماه امسال 93 میلیارد و 500 میلیون ریال درآمد داشته ایم که نسبت به برنامه مصوب ، 61 درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز 71 درصد افزایش دارد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان یزد با بیان اینکه این افزایش درآمد حاصل زحمات و تلاش همکاران استان و واحدهای تابعه است ، تصریح کرد : این اداره کل طی چند سال اخیر بالاترین درآمد را در میان دستگاههای استان داشته است.

وی با اعلام اینکه ثبت اسناد در ارائه خدمات هلال احمر نقش مهم و بسزایی را ارئه می کند ادامه داد: 42 درصد این درآمدها به هلال احمر و هشت درصد نیز به شهرداری اختصاص می یابد.

کریمی درباره سایر فعالیتها نیز گفت: در این مدت 42 هزار و 928 برگ سند در قالب ماده 21 ، ماده 22 ، وقف ، دولت ، مسکن مهر و غیره صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از پنج درصد افزایش دارد که این رشد تا پایان سال حدود 10 درصد خواهد شد.

به گفته وی ،پیشرفت قانون حد نگار (کاداستر) شهری 95 درصد ، کاداستر روستایی 35 درصد، مجموع مساحت به هکتار وزارت جهاد کشاورزی و منابع طبیعی 100 درصد بوده است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان یزد درباره قانون تعیین تکلیف ساختمان فاقد سند خاطرنشان کرد: این قانون از سال 1392 در سراسر کشور ابلاغ و اجرا شده که در قالب آن ، ساختمان های بدون سند پس از طی مراحل قانونی ، سند مالکیت کاداستری دریافت می کند.

کریمی با بیان اینکه قانون حدنگار یا کاداستراز سال 1394 مصوب و اجرا شده است ، گفت : در این قانون ، تمام املاک و زمین ها ، کوهها و دریاها تعیین تکلیف شده و برای آنها سند مالکیت کاداستری صادر خواهد شد.

  وی افزود : بر اساس قانون حدنگار، به منظور تعیین تکلیف اشخاص حقیقی و حقوقی ، صاحبان اسناد باید حداکثر ظرف پنج سال برای صدور و تعویض سند خود به صورت کاداستری اقدام کنند چون از ابتدای سال 1399، خدمات اداری فقط به افراد دارای این نوع اسناد ارائه می شود .

این مسئول ، ماهیت فیزیکی مطلوب ، ضریب امنیتی بالا ، جلوگیری از تجاوز دیگران به زمین های شخص و دولتی ، قابلیت احیا در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه به دلیل نگهداری این اسناد در چند نقطه را از جمله مزایای اسناد کاداستری عنوان کرد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک یزد یادآور شد : هم اکنون، روند اداری در تمام فرآیندهای ثبتی به صورت الکترونیکی در حال انجام بوده و تمامی خدمات به ارباب رجوع در قانون تعیین تکلیف ، ثبت شرکتها ، نقل و انتقال ها و صدور سند مالکیت حاصل از نقل و انتقال به صورت الکترونیک ارائه می شود . کریمی در بخش پایانی نیز گفت : افرادی که برای دریافت سند قانون تعیین تکلیف اقدام می کنند باید بعد از دیوار چینی ، سقف خانه خود را بزنند تا بتوانند سند منزل را از ادارات ثبت دریافت کنند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.