شناسه : 153604778

حمایت از توسعه شتابدهنده های استانی حوزه فاوا از محل تسهیلات وجوه اداره شده


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، از انتشار دستورالعمل حمایت از شتابدهنده‌های فعال استانی در حوزه فاوا از محل منابع وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، اکرم فداکار، گفت: در راستای شرح وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با عنایت به نقش مهم شتابدهنده ها در توسعه کسب و کارها و تثبیت اشتغال بخش ICT، از توسعه شتابدهنده های فاوای استانی حمایت می شود.

فداکار افزود: شتابدهنده‌های استانی می‌توانند در راستای توسعه فناوری و حمایت از ایجاد اشتغال در قالب ضوابط مشخص از تسهیلات با نرخ 8 درصد و تا سقف 15 میلیارد ریال استفاده نمایند.

به گفته فداکار، داشتن حداقل یکسال فعالیت، برگزاری دو دوره پذیرش و حداقل 5 تیم کاری مستقر، جزو شرایط شتابدهنده استانی برای دریافت تسهیلات از منابع وجوه اداره شده است.

عضو شورای هماهنگی فناوری و نوآوری استان، با اشاره به تشکیل و توسعه زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی فناوری اطلاعات و ارتباطات استان یزد، یادآور شد: مراکز شتابدهی و فضاهای کار اشتراکی، در کنار پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و دانشگاه ها، به عنوان بخشی از زیرساخت زیست بوم، نقش‌آفرینی می‌کنند.

فداکار، به فعالیت 2 شتابدهنده و فضای کار اشتراکی فعال در بخش فاوا در استان اشاره کرد و گفت: از دل این مراکز، تاکنون بیش از 20 تیم موفق، تشکیل شده که با رسیدن از ایده به محصول، به 10 شرکت تبدیل شده‌اند. همچنین، یکی از این شتابدهنده‌ها، سومین دوره پذیرش برای شتابدهی را برگزار کرده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با بیان اینکه توسعه نواحی نوآوری و فناوری استان در زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی فناوری اطلاعات در دستور کار استان قرار دارد، افزود: استاندار یزد با باور به لزوم توسعه خدمات برتر، بر حمایت از کسب و کارهای جدید، واحدهای دانش‌بنیان و استارت آپ ها تاکید دارد.

عضو کمیته تخصصی سیاستگذاری و راهبری اشتغال استان یزد گفت: در این زمینه، علاوه بر بخش های زیرساختی و نهادهای پشتیبان در زیست بوم نوآوری و کارآفرینی فاوا، کافه کارآفرینی، مرکز حمایت از کسب و کارهای نوپای فرهنگی و اجتماعی و مرکز خدمات فناوری و کسب و کار در راستای توسعه فضای کارآفرینی و نوآوری در سایر بخشها و ارتباط صاحبان ایده، کارآفرینان و سرمایه گذاران با یکدیگر ایجاد شده و فعالیت می کنند.

فداکار، همچنین، از تلاش و پیگیری برای ایجاد کارخانه نوآوری و راه‌اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در استان با حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

 

گفتنی است وبگاه دبیرخانه وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشانی https://www.ees.ict.gov.ir/web/loan  قرار داد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.