شناسه : 152084994

حفظ سبک زندگی ایرانی اسلامی کار سنگینی است که حرکت جهادی مردم و مسئولان را می طلبد


رئیس جمعیت زنان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی یزد گفت: حفظ سبک زندگی ایرانی اسلامی کار سنگینی است که حرکت جهادی مردم و مسئولان را می طلبد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، رئیس جمعیت زنان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی یزد با اشاره به بیانیه اخیر مقام معظم رهبری با عنوان گام دوم انقلاب اظهار کرد: امام خامنه‌ای در سال‌های اخیر در مورد سبک زندگی تأکید و سفارش زیادی داشته‌اند؛ اهمیت سبک زندگی در حرکت روبه‌جلوی فرد و جامعه حرف اول را می‌زند.

سیما راغبیان با بیان اینکه سبک زندگی در متن زندگی هر فرد جای دارد و درواقع اساس سعادت یا شقاوت فرد در نحوه زیستن وی رقم می‌خورد، تصریح کرد: در وصف اهمیت سبک زندگی همین بس که دشمن تمام‌قد ایستاده و سعی دارد با برنامه‌ریزی و نفوذ سبک زندگی ایرانی و اسلامی را خدشه‌دار کرده و به‌جای آن سبک زندگی غربی را ترویج کند.

وی افزود: اینکه مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر تأکید زیادی داشته‌اند نشان از این دارد که حفظ سبک زندگی ایرانی اسلامی کار سنگینی بوده و حرکت جهادی مردم و مسئولان را می‌طلبد؛ باید در این زمینه به‌طور بایسته و شایسته کار شود.

راغبیان با تأکید بر اینکه لازم است مسئولان ذی‌ربط افراد اهل فکر و اندیشه عمیق را دعوت کرده و با تشکیل اتاق فکرهای مختلف درزمینهٔ سبک زندگی ایرانی و اسلامی فعالیت کنند، خاطرنشان کرد: داشتن برنامه‌ریزی آموزشی در سیستم آموزش‌وپرورش، آشناسازی کودکان با سبک زندگی ایرانی و اسلامی، ایجاد واحدهای درسی مختلف در دانشگاه، ایجاد گفتمان در رابطه با سبک زندگی می‌تواند راهگشا باشد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی در ایران، زیان‌های بی جبران اخلاقی و اقتصادی و دینی و سیاسی به کشور و ملّت ما زده است، اذعان کرد: اگر مسئولان دست نجنبانند چه‌بسا که خسارات جبران‌ناپذیر دیگری هم متحمل شویم.

وی با بیان اینکه تغییر فرهنگ تدریجی است و حفظ سبک زندگی ایرانی و اسلامی تلاش مستمر می‌طلبد، ادامه داد: دشمن با ابزارهای مختلف جنگ نرم ازجمله رسانه وارد عمل شده و سعی می‌کند آرام‌آرام الگوها و فرهنگ ایرانی و اسلامی را تغییر دهد؛ گاهی در داخل نیز شاهد هستیم که عده‌ای دست‌به‌دست دشمن داده و به‌عنوان‌مثال فیلم‌هایی را می‌سازند که به‌وضوح تلاش برای تغییر ارزش‌ها در آن‌ها مشاهده می‌شود و کسی هم آن‌ها را نقد نمی‌کند.

راغبیان تأکید کرد: مسئولان برای ترویج و حفظ سبک زندگی ایرانی و اسلامی باید در وهله اول خود الگویی برای دیگران باشند؛ مردم مسئولان را مورد قضاوت قرار می‌دهند و درصورتی‌که از این مرحله سربلند بیرون بیایند، به آن‌ها اعتماد خواهند کرد.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه فرهنگ غرب نشان داده است که پیروی از این فرهنگ آرامشی در پی ندارد، گفت: به دنبال سبک زندگی غربی افسردگی و ناامیدی ازهم‌پاشیدگی هست؛ اگرچه برخی فکر می‌کنند سبک زندگی غربی ثروت و چیزهای دیگری را به دنبال دارد اما آن چیزی که خواسته و فطرت انسان می‌طلبد، امنیت و آرامش روانی است.

وی خاطرنشان کرد: وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات و ارگان‌هایی که درزمینهٔ ترویج فرهنگ اسلامی نقش دارند، می‌توانند با استفاده از دو بازوی حوزه و دانشگاه در جهت حفظ و ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی گام بردارند؛ استفاده از افراد صاحب‌نظر و توانمند درزمینهٔ تبیین ارزش‌ها و آگاه‌سازی مردم با استفاده از محتوای خوب سبک زندگی ایرانی و اسلامی می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.