شناسه : 150304469
باهدف معرفی ابرکوه وشناساندن ظرفیت‌ های آن انجام می‌شود

حضور فعالان حوزه گردشگری ابرکوه در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران


سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ابرکوه، از حضور فعالان حوزه گردشگری شهرستان در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ "مجاهد کرباسی" در این خصوص گفت: برای دومین سال پیاپی فعالان گردشگری شهرستان ابرکوه، در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته که در محل دائمی نمایشگاه‌ های تهران از ۲۳ الی ۲۶ بهمن‌ ماه سال جاری دایر می‌شود، حضور می‌یابند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ابرکوه گفت: با توجه با بازخورد مثبت سال گذشته، تلاش داریم با به نمایش گذاشتن ظرفیت ‌ها و پتانسیل‌ های ناب میراث و حوزه گردشگری شهرستان در نمایشگاه بین‌المللی، ابرکوه را به‌عنوان یکی از 14 شهر نمونه و مقصد گردشگری کشور، بیشتر به دنیا معرفی کنیم.

این مسئول با اشاره به همکاری فرمانداری، بخشداری مرکزی و فعالان گردشگری جهت شرکت دادن ابرکوه در این نمایشگاه، افزود : این شهرستان در حال حاضر دارای ۸ اقامتگاه بوم گردی، ۲ اقامتگاه سنتی، ۱ خانه مسافر، ۲ سفره‌ خانه سنتی، ۱ تاکسی گردشگری، ۲ مجتمع بین‌راهی و ۱ کمپ کویر نوردی است.

کرباسی یادآور شد : چهار بوم گردی، دو اقامتگاه سنتی، سه مجتمع بین‌راهی و یک سفره ‌خانه سنتی نیز در حال احداث است، که امیدواریم جهت گسترش و جذب گردشگران، هر چه زودتر به بهره‌ برداری برسد.

وی به افتتاح اولین مسیر گردشگری محله پشت آسیاب و مراکز اقامتی و پذیرایی و... اشاره کرد و گفت: در حوزه میراث و گردشگری شهرستان نسبت به گذشته، توسعه قابل‌توجهی مشاهده می‌شود، که هدف از آن تأمین زیرساخت ‌های لازم برای شناساندن ابرکوه و پذیرایی مسافران و گردشگران داخلی و خارجی بوده است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابرکوه در پایان از راه‌اندازی نخستین مرکز آموزشی و نمایشگاه صنایع‌دستی شهرستان در خانه تاریخی قیومی و ثبت غذاهای محلی در نجوش خبر داد.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.