شناسه : 153424284

حضور در مسجد و خلوت با خداوند بهترین زمان برای رسیدن به فطرت پاک انسانی است


مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد در سخنرانی پیش از خطبههای نماز جمعه شهرستان یزد گفت: حضور در مسجد و خلوت با خداوند بهترین زمان برای رسیدن به فطرت پاک انسانی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، حجت‌الاسلام سید محمد شریف حسینی کوهستانی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان یزد با تبریک حلول ماه رجب ومناسبت های مهم این ماه گفت: برای این ماه فضائل و اعمال بسیاری واردشده است که نشان از برجستگی و جایگاه والای آن می باشد.

وی با بیان اینکه  همانگونه که برای ورود به نماز و بهره مندی از فضائل آن مقدماتی وجود دارد افزود: کسی که می خواهد ماه رمضان را در درک کند ابتدا باید ماه های رجب و شعبان را درک و آمادگی لازم را در خود ایجاد کند.

حسینی کوهستانی اظهار داشت: یکی از عبادت های مهمی که در نیمه این ماه مبارک وارد شده بحث اعتکاف و خلوت گزینی در مساجد است.

وی با بیان اینکه عبادات الهی دارای شئوناتی می باشد گفت: گاهی عبادت حالت ذکر،گاهی حالت سکون،گاهی حالت حرکت و ... انجام می گیرد.

حسینی کوهستانی اظهار داشت: اعتکاف از معدود عباداتی است که جمیع شئون نظیر نماز، حضور در مسجد، روزه، ذکرو ... را در خود دارد .

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: حضور در مسجد و خلوت با خداوند بهترین زمان برای رسیدن به فطرت پاک انسانی و دور شدن از مسائل دنیوی است.

وی در پایان با اشاره به آمادگی مساجد منتخب استان جهت میزبانی از معتکفین افزود: هماهنگی ها  و شرایط لازم با دستگاه ها  جهت بهره مندی معتکفین از این فرصت معنوی فراهم شده است.

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.