شناسه : 150282092
به بهانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد

حدود 32 هزار مورد خدمات عمرانی به مددجویان یزدی ارائه شد


کمیته امداد استان یزد طی 40 سال خدمت‌رسانی به مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند 31 هزار و 721 مورد خدمات عمرانی ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید رضا لاله زاری، مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه این نهاد تأمین سرپناه مطمئن و فراهم کردن محلی امن برای آسایش و گذران زندگی مددجویان تحت حمایت را همواره در اولویت برنامه‌ریزی‌های خود قرار داده است، گفت: این نهاد انجام خدمات عمرانی مختلفی ازجمله ساخت مسکن برای مددجویان فاقد مسکن، تعمیر، تکمیل، بازسازی منازل، ساخت فضاهای جانبی، سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و حصارکشی منازل مددجویان تحت حمایت را در دستور کار دارد.

وی بابیان اینکه طی 40سال گذشته 44 میلیارد و 800 میلیون تومان در بخش مسکن مددجویان هزینه شده است، افزود: کمیته امداد استان یزد طی 40 سال خدمت‌رسانی به مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند 31 هزار و 721 مورد خدمات عمرانی ارائه کرد.

مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان یزد با اشاره به رویکرد کمیته امداد در ارائه خدمات مسکن به نیازمندان گفت: تأمین مسکن نیازمندان با رعایت الگوی اسلامی ایرانی از طریق کمک به تعمیرات، بهسازی، مقاوم‌سازی، ساخت، خرید، ودیعه و اجاره واحدهای مسکونی با اولویت تعمیرات، بهسازی و مقاوم‌سازی است.

وی با اشاره بر رعایت خانواده محوری در کمک به اسکان سالمندان وزنان سرپرست خانوار با تأکید بر هم‌جواری آن‌ها با سایر اعضای خانواده، ادامه داد: کمیته امداد اولویت تأمین مسکن را برای مددجویان مناطق روستایی، محروم، شهرستان‌های زیر 100 هزار نفر جمعیت و مناطق در معرض آسیب بلایای طبیعی و ایجاد مشوق‌های لازم برای مهاجرت معکوس قرار داده است.

لاله زاری بابیان اینکه اسکان خانوارهای تحت حمایت با رعایت ملاحظات اخلاقی، فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی انجام می‌شود، افزود: این نهاد همواره در تلاش است تا الگوی مسکن مناسب خانوار و متناسب با اقلیم را در ساخت و خرید مسکن مددجویان تحت حمایت رعایت کند.

وی یادآور شد: ارائه خدمات عمرانی به مددجویان تحت حمایت با مشارکت خیران، فعالان عرصه صنعت ساختمان و مؤسسات دولتی و غیردولتی مرتبط با امر مسکن و همچنین نقش‌آفرینی ویژه خانوارهای تحت حمایت امکان‌پذیر است.

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.