شناسه : 151050034

جلسه کمیته تخصصی آب به میزبانی شرکت آبفاریزد


جلسه کمیته تخصصی آب به میزبانی شرکت آبفار یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب روستایی استان یزد:بیست وسومین جلسه کمیته تخصصی آب با حضورمعاون هماهنگی امور عمرانی،مدیرعامل آب منطقه ای ومدیرعامل آب روستایی وجمعی دیگر از مسئولین استانی برگزار گردید.

در ابتدا علی اصغر سمسار یزدی گفت:عامل اصلی خشکسالی ها در استان وهمچنین کشور را تحت تاثیر خود قرارداده است تغییر اقلیم گرمایشی به دلیل تولید گاز مونوکسید کربنی که توسط صنایع تولید میشود وغولهای اصلی این ماجرا کشورهای چین وآمریکا می باشند وباعث افزایش دما می گردد وبا عث تغییر اقلیم می گردد.

در ادامه افزود:ده شاخصی که دمای سطح زمین را از سال1906 تا 2005 در حدود0.6 تا0.9 افزایش دما داشته ایم که عبارتند از دمای هوای روی اقیانوسها،کاهش یخچالهای قطبی،ذوب شدن یخچالهای طبیعی،افزایش آب سطح دریاها،افزایش رطوبت،افزایش گرمای اقیانوسها،افزایش دمای سطح آب،کاهش میزان برف،دمای لایه اتمسفرمی باشد ومقدار دی اکسید کربن تا بحال چهل درصد افزایش پیدا کرده است.

در ادامه مدیرکل هواشناسی استان گزارشی از چگونگی بارش نزولات آسمانی در چند ساله اخیر ارائه کرد وگفت:استان یزد جز کم بارش ترین استانهای کشور است وبا توجه گفته های دکتر سمسار تغییر اقلیم باعث دگرگونی شده وبارشها درفصلهای گرم به شکلکوتاه ولی باشدت می باشد که منجر به سیلاب می شود.

وی در ادامه اذعان داشت بارندگی استان 15 میلیمتر بوده  ودر ماههای پیش رو نیز بارش قابل توجهی نخواهیم داشت.

در ادامه این جلسه نماینده شرکت آب وفاضلاب شهری استان در خصوص جانمایی ایستگاههای آب برداشت با توجه به اولویت گزراشی را ارائه نمود.

محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ضمن تشکر از حضور مسئولین در این کمیته افزود:مصوبات جلسات را می بایست مسئولین با سرعت بیشتری دنبال کنند تا به نتیجه برسد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.