شناسه : 153448822

جشن افتخار بیست و پنجم در یزد برگزارشد


جشن افتخار بیست و پنجم به مناسبت ۲۵ سال صدرنشینی استان یزد در کنکور سراسری با حضور جمعی از دانش‌آموزان، مربیان، مدیران مدارس و مسئولان استان یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز درادامه مراسم جشن افتخار بیست‌وپنجم گفت : بیست و پنجمین سال متوالی صدرنشینی دانش آموزان یزد در کسب کرسی‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به نسبت تعداد شرکت‌کنندگان در کنکور، برای همه فرهنگیان استان یزد مایه مباهات است.

" عباسعلی دانافر" از همه افرادی که در تحقق این مهم نقش‌آفرینی کردند، قدردانی کرد و افزود: در کسب بیست و پنج سال صدرنشینی عوامل بسیاری نقش دارند که در مرحله نخست، دانش آموزان سختکوش و توانمند یزدی قرار دارند که به فرموده رهبر معظم انقلاب استعداد نخبه شدن را دارند.

دانافر عنوان کرد: دبیران متعهد و متخصص که برای تعلیم و تربیت این دانش آموزان ایثارگرانه تلاش می‌کنند، خانواده‌های همیشه همراه و مطالبه گر که پیگیر وضعیت درسی فرزندان خود بودند، نقش مؤثری در موفقیت‌های دانش آموزان دارند.

وی از خیران نیکوکار استان یزد نیز به عنوان یکی دیگر از عوامل این صدرنشینی یاد کرد و ادامه داد: استان یزد در زمینه مشارکت‌های خیران نیز رتبه نخست را دارد و اگر این تلاش و نیکوکاری نبود، بسیاری از موفقیت‌های آموزش و پرورش حاصل نمی‌شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: در کنکور سراسری امسال، ۱۴۶ رتبه زیر هزار، ۱۸ رتبه زیر ۱۰۰ و یک رتبه تک رقمی داشتیم که از آنها تجلیل خواهد شد.

دانافر خاطرنشان کرد: یزد با ۵۰ درصد قبولی در صدر قرار گرفت و استان سمنان با ۴۱.۶ درصد قبولی شرکت کنندگان در رتبه بعدی قرار گرفت که فاصله یزد با استان دوم، قابل توجه است اما استان سوم، یعنی مازندران با استان دوم کمی بیشتر از سه  دهم درصد فاصله دارد.

این مقام مسئول افزود :در گروه علوم ریاضی با ۸۵.۶ درصد در صدر هستیم و فاصله زیادی با استان‌های دوم و سوم داریم ضمن اینکه درصد قبولی استان یزد در رشته ریاضی در مقایسه ۹۶ و ۹۷ حدود دو درصد افزایش داشته‌ایم.

مدیرکل آموز و پرورش استان یزد ادامه داد: در رشته تجربی نیز با ۴۶.۹ درصد در صدر قرار داریم و فاصله ما با استان‌های دوم و سوم بسیار است که در این رشته نیز امسال در مقایسه با سال گذشته، با افزایش ۳.۳ درصدی میزان قبولی مواجه بوده‌ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد یادآور شد: در رشته ادبیات و علوم انسانی نیز ۷۷.۶ درصد از داوطلبان یزد پذیرفته شده‌اند که میزان پذیرش در این رشته در استان با کاهش ۱.۷ درصدی مواجه بوده‌ایم.

وی افزود: استان یزد رتبه اول در کسب رتبه‌های برتر در جشنواره جوان خوارزمی را نیز داشته و در مجموع ۱۱ درصد طرح‌های ارسال شده به جشنواره مربوط به استان یزد بوده و پنج طرح نیز حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.

دانافر، کسب مدال‌های رنگارنگ در المپیادهای ملی و بین‌المللی در رشته‌های مختلف را نیز از دیگر موفقیت‌های دانش‌آموزان استان یزد برشمرد.

متن سخنرانی مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در جشن افتخار بیست و پنجم به مناسبت ۲۵ سال صدرنشینی استان یزد در کنکور سراسری به شرح ذیل می باشد :

برای اینجانب مایه بسی مباهات و مسرت است که به نمایندگی ازفرهنگیان گرانقدر دیاری که رهبرمعظم انقلاب مد ظله العالی دارالعلمش نامیدند با اعلام جشن بیست و پنجمین سال صدرنشینی متوالی دانش آموزان استان یزد به سبب کسب بیشترین کرسی دانشگاهها وموسسات آموزش عالی به نسبت تعداد شرکت کننده درکنکور سال ۹۷،   سپاس و قدردانی نمایم.

و همچنین جای تشکر دارد از

 دانش آموزان سخت کوش ؛ توانمند و پرتلاش یزدی که به فرموده رهبرانقلاب استعداد نخبه شدن و نمونه شدن را دارند، خیرین نیکوکار، مجمع خیرین مدرسه ساز ، مدیرکل نوسازی مدارس که برای توسعه فضاهای آموزشی و تربیتی از هیچ کوششی دریغ نورزیده اند.

والدین همیشه همراه و مطالبه گر  که پابه پای دانش آموزان ، همراه با مربیان و درکنار مسئولان  مدارس پیگیروضعیت درسی فرزندان خودبود ه اند معلمان متعهد و متخصص که برای تعلیم و تربیت فرزندان این دیار ایثارگرانه تلاش کردند .

.پیشکسوتان و بزرگان فرهنگی استان ، مدیران کل ومعاونین سابق آموزش وپرورش که با همدلی و همراهی یاریگر  دست اندرکاران تعلیم وتربیت بوده و هستند

مدیران ، معاونان ، مشاوران ، مربیان ، خدمتگزاران وسرایداران مدارس که دست به دست هم دادند تا محیطی پرنشاط و  پرباری را برای تحصیل دانش آموزان فراهم کنند .

کارشناسان ، کارشناس مسئولان ، روسا ومعاونین ادارات استان وشهرستانهای ۱۴ گانه استان که با برنامه ریزی ، نظارت و ارزشیابی ، برنامه های مدارس را پیگیری کرده اند .

فرمانداران، بخشداران  واعضای شورای آموزش وپرورش شهرستانها ومناطق استان که راه را برای تحقق برنامه های آموزش درجای جای این دیار فراهم کرده اند .

خبرنگاران ، اصحاب رسانه ، صدا وسیما ، خبرگزاری ها ، سایت های خبری ،  نشریات و روزنامه هاکه با انعکاس ونقد منصفانه فعالیت ها وبرنامه ها ی دستگاه تعلیم وتربیت ارتباط دوسویه آموزش وپرورش ومخاطبان رابه خوبی برقرارکردهاند.

مدیران دستگاههای اجرائی استان ، به ویژه مدیران دستگاههای فرهنگی ، روسای دانشگاهها ، خصوصا اعضای شورای اسلامی شهر ، شهرداران ، نیروی انتظامی ، سپاه پاسداران ، دانشگاه علوم پزشکی ، بهزیستی '، کمیته امداد ، ستاد مبارزه با موادمخدر ، دادگستری '، هلال احمر ، شرکت های آب وبرق و گاز ' کانون پرورش فکری ' ارشاد اسلامی ، و....سایر دستگاههایی که با اجرای برنامه های مشترک درمدارس به کمک آموزش وپرورش آمده اند

مسئولان مراکز علمی آزاد ، کانون های زبان‌، مدیران قرائت خانه ها، مسئولان کتابخانه های عمومی و سایربخش های تکمیلی که با برنامه های  خود از دانش آموزان حمایت کردهاند .

نمایندگان محترم مردم درمجلس شورای اسلامی  که همواره حامی فرهنگیان وبرنامه های آموزش وپرورش بوده اند .

استاندار محترم ، معاونین استاندار ، مدیران کل استانداری که همیشه همراه و حتی پیشرو پیشگام برای رفع مشکلات آموزش وپرورش تلاش کرده اند.

 نماینده محترم ولی فقیه وامام جمعه یزد ، امامان جمعه شهرستانها ، بخش ها ودهستانهای استان ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد اقامه نماز  ، ائمه محترم جماعات مدارس وروحانیت معزز که فضای معنوی مدارس مدیون راهنمائی و ارشادات این عزیزان وارتقای روحیه توکل وتوسل و تلاش برای رسیدن به قرب الهی وهدف غائی دردانش آموزان می شود.

تشریف فرمائی تان را ارج می نهیم و قدردان زحمات خالصانه شمائیم

باشد که به یمن این تلاش ؛ دلسوزی ؛ همراهی ؛ همیاری و خدمت بی منت همواره نام یزد ویزدی پرافتخار برتارک این سرزمین پهناور بدرخشد . انشاالله


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.