شناسه : 151555466

جشن «یاران انقلاب» در استان یزد برگزار شد


جشن بزرگ «یاران انقلاب» ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه دور دوم مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا استان یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، جشن بزرگ «یاران انقلاب» ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه دور دوم مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا استان یزد در محل سالن آمفی تئاتر آموزشکده فنی حضرت رقیه (س) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، با گرامی داشت چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: اولین کسی که در جهان اسلام به مردم بها و به آنها اجازه دخالت در سرنوشت خود را داد امام خمینی (ره) بود.

وی با بیان اینکه امام (ره) همه چیزش وحرکاتش برای رضای خدا بود اظهار داشت: امام (ره) رضای خدا را در گرو خدمت به خلق می‌دانست و در این مسیر از همه چیز خود گذشت.

ناصری افزود: امام خمینی (ره) در حالیکه همه کشورهای جهان حامی شاه بودند امیداوار به پیروزی انقلاب اسلامی بود و با پشتوانه مردم پا در میدان مبارزه با نظام شاهنشاهی گذاشت.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) از همان ابتد هدف عالی انقلاب را ترسیم کرده بود گفت: هدف نهایی امام (ره) رسیدن به رضایی خداوند متعال بود.

ناصری افزود: باید هر چیزی را که مانع رسیدن انسان به فطرت پاک خود که همان خداوند متعال است برداشته شود زمانی شاه مانع بود که برداشته شد و اکنون آمریکا و اسرائیل مانع هستند که بزودی این موانع نیز برداشته خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان خطاب دانش آموزان گفت: شما باید قدردان خداوند متعال باشید چرا که در زمانی زندگی می‌کنید که تحت بندگی هیچ یک از قدرت‌های شرق و غرب قرار نداشته و تنها سایه الهی بر سر شما قرار دارد.

وی افزود: شما جوانان انقلاب را حفظ کنید و به آرمان‌های امام (ر) و شهدا پایبند باشید چرا که رسیدن انقلاب به قله نهایی در گرو پایبندی به این آرمان‌هاست.

ناصری اظهار داشت: برای نگهداری و پایداری انقلاب به فرمایش حضرت امام (ره) همان چیزی که انقلاب را پیروز کرد انقلاب را نگه می‌دارد.

وی تصریح کرد: تقویت انگیزه انقلابی و جهادی، دینداری، تبعیت از ولایت فقیه، پایبندی به عقلانیت و اهتمام به علم آموزی و تخصص همراه با تعهد از جمله عوامل مهم در ماندگاری انقلاب اسلامی است.

امام جمعه یزد اضافه کرد: شما دانش آموزان مدارس علوم ومعارف اسلامی صدرا باید این عوامل را در خود ایجاد کرده و به نوعی در این حوزه‌ها پرچمدار باشید.

ناصری در پایان اظهار داشت: دانش آموزان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا پرچم پیشرفت کشور در زمینه تعهد و تخصص را بر دوش دارند.

اجرای برنامه توسط حجت الاسلام فردی نژاد، سخنرانی جناب آقای دانافر مدیر کل آموزش و پرورش استان، اجرای سرود، برگزاری مسابقه و تجلیل از دانش آموزان برتر این مدارس در حزه های مختلف علمی، آموزشی، فرهنگی، ورزشی و ... از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

این برنامه با حضور حجت السلام حسینی کوهستانی مدیر کل، تفتی پور معاون اداری و مالی اداره کل تبلیغات اسلامی استان، خانم خامسی مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری، معاونین آموزش و پرورش استان از جمله مدعوین این مراسم بودند.

جشن بزرگ «یاران انقلاب» به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان یزد و با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برگزار شد.

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.