شناسه : 153781268

جشنواره های استانی در شهرستانها برگزار می شود


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت : امسال با توجه به سیاست های تمرکز زدایی در فعالیت های فرهنگی هنری و نیز با هدف دنبال کردن موضوع عدالت فرهنگی مقرر شد تا مهمترین جشنواره های استانی را در شهرستان هایی که ظرفیت و پتانسیل لازم برای برگزاری جشنواره ها را دارند برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، مجید جوادیان زاده در شهرستان میبد افزود: شهرستان میبد با پیشینه فرهنگی هنری که دارد و همچنین با داشتن هنرمندان و مسئولان دلسوز و نیز نهاد های غیردولتی و صنفی نظیر انجمن نمایش و... که در این شهرستان است و با توجه به ارزیابی های به عمل آمده برای برگزاری جشنواره تئاتر استانی انتخاب شد.
وی در ادامه با اشاره به افتتاح دبیرخانه برای آماده سازی بسترهای های لازم برای برگزاری جشنواره استانی تئاتر فعالیت ها و اقدامات دیگری در حوزه تئاتر مانند برگزاری دوره های آموزشی حهت کمک به ارتقای سطح کیفی و کمی دانش تئاتر در میان هنرمندان بومی ، جشنواره ملی چتر زندگی ، افتتاح مجموعه تئاتر شهر میبد با هدف آماده سازی و بازآرایی فضاهای موجود تئاتر و... را در سطح استان و شهرستان میبد برشمرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد تصریح کرد : تئاتر یک هنر مادر و پایه است که با نگاه شایسته و بایسته به آن قابلیت استفاده و بهره داری از آن برای سایر هنرها را نیز می تواند داشته باشد.
وی تقدیر از پیشکسوتان تئاتر در عرصه بازیگری ، کارگردانی و بخش های فنی را از برنامه های جشنواره برشمرد و زمان جشنواره را ١٥ تا ٢٣ آبان ماه اعلام کرد و یادآور شد با تلاش هایی که در برگزاری جشنواره به صورتی شایسته و در خور هنرمندان استان خواهد شد نهادهای فرهنگی شهرستان میبد نیز می توانند در برگزاری این جشنواره آن گونه که باید سهیم باشند.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.