شناسه : 153527046

توسعه نواحی نوآوری و فناوری در دستور کار مدیران ارشد استان یزد


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با بیان اینکه توسعه نواحی نوآوری و فناوری استان در زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی فناوری اطلاعات در دستور کار استان قرار دارد، از بررسی و ارزیابی مکان‌های پیشنهادی برای راه اندازی کارخانه نوآوری و پارک اقتصاد دیجیتال در یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، اکرم فداکار با اشاره به اینکه استاندار یزد شخصا پیگیر توسعه نواحی نوآوری و فناوری استان است و بر حمایت از کسب و کارهای جدید، واحدهای دانش‌بنیان، استارت آپ ها و توسعه خدمات برتر تاکید دارد؛ از نامه‌نگاری استاندار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دریافت موافقت مشروط برای راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در یزد خبر داد و افزود: این موضوع به پیشنهاد اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و با محوریت استانداری در حال پیگیری است و امید می‌رود با اجماع خوب بین مدیران حوزه علم و فناوری استان، همکاری مدیران حوزه شهری، حمایت‌های استاندار و پشتیبانی‌های سطح ملی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی فناوری رییس‌جمهور، هرچه زودتر به سرانجام برسد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد گفت: در همین راستا، شب گذشته، نشست مشترکی با حضور استاندار برگزار و درباره مکان استقرار و نحوه مشارکت بخش های مختلف تصمیم‌گیری شد.

فداکار افزود: انتخاب مکان‌های پیشنهادی، با نگاه بازآفرینی کارخانه های قدیمی دارای بافت سنتی و یا بهره‌برداری از ساختمان‌های خیّری و ... بوده است.

مدیر ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان یزد، راه‌اندازی پارک‌های تخصصی حوزه فناوری اطلاعات در سطح کشور را از برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست و گفت: با ایجاد پارک توسعه اقتصاد دیجیتال، شرکت‌های حوزه فاوا و افراد مستعد در این حوزه می‌توانند در این پارک مستقر شده و بنا بر قوانین ویژه پارک‌های علم و فناوری از تسهیلاتی مانند بیمه و مالیات بهره مند شوند.

عضو شورای هماهنگی فناوری و نوآوری استان یزد، حمایت های معاونت علمی و فناوری رییس جمهور از توسعه نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان را یادآور شد و تاکید کرد: در توسعه زیست بوم نوآوری و کارآفرینی فاوای استان، با هم‌افزایی لازم و جلب تمامی مشارکت‌ها، از منابع مالی و حمایت‌های معاونت علمی و فناوری رییس جمهور نیز استفاده خواهد شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، در پایان، به دیدار نوروزی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با رییس‌جمهور و تاکید رییس‌جمهور محترم بر کمک به توسعه بیشتر استارت‌آپ ها و رونق تولید از طریق آنها، اشاره و ابراز امیدواری کرد راه‌اندازی پارک اقتصاد دیجیتال و کارخانه نوآوری در یزد، زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی حوزه فاوای استان را توسعه بدهد و باعث افزایش اشتغال، رونق تولید و توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور بشود.

بر اساس این گزارش، نشست تصمیم‌گیری درباره مکان استقرار کارخانه نوآوری و پارک اقتصاد دیجیتال در یزد، پس از برگزاری چند نشست هماهنگی بین مدیران مرتبط، شامگاه دهم فروردین، با حضور استاندار یزد، سرپرست معاونت اقتصادی استاندار، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، رییس دانشگاه یزد، رییس پارک علم و فناوری یزد، سرپرست راه و شهرسازی استان، سرپرست شهرداری یزد، مدیر بنیاد نخبگان، رییس نظام مهندسی ساختمان، و مدیرعامل منطقه ویژه علم و فناوری یزد، در دفتر استاندار برگزار شد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.