شناسه : 153631673

توجه ویژه به شهرستانها در برگزارى کارگاه هاى مشاوره پیش از ازدواج


مدیرکل برنامه ریزى و توسعه اجتماعى وزارت ورزش و جوانان از توجه ویژه به شهرستانها در برگزارى کارگاههاى مشاوره پیش از ازدواج خبر داد و گفت: از آنجا که تمرکز عمده در برنامه هاى اموزشى در مراکز استانهاست؛ تلاش شده کارگاههاى فوق در کلیه شهرستانها برگزار شده و فرصت برابر آموزشى و مشاوره در استانها فراهم شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان یزد ، اعظم کریمى در نشستى با مدیرکل اجتماعى استاندارى یزد ضمن تشریح ماموریت هاى حوزه جوانان در موضوعات اجتماعى بر ضرورت همکارى بین تمام دستگاهها در مسائلى چون کاهش آسیب هاى اجتماعى به ویژه طلاق تاکید کرد و گفت: در استانها در این زمینه در سطح ادارات کل باید هماهنگى و هم افزایى وجود داشته باشد تا خروجى برنامه ها موثر واقع شود.

وى با مرور برنامه هاى دفتر توسعه اجتماعى جوانان در موضوع ازدواج به برگزارى کارگاههاى آموزشى و مشاوره و حمایت هدفمند از مراکز تخصصى مشاوره ازدواج اشاره کرد.

مدیرکل برنامه ریزى و توسعه اجتماعى وزارت ورزش و جوانان یادآور شد:  در همین خصوص همزمان با سایر استانها و به همت اداره کل ورزش و جوانان یزد سال گذشته در ١٠شهرستان این استان ٢١٦ کارگاه براى ٤ هزار و ٧٠٠ نفر با همراهى ٦٨ مدرس در قالب هزار و ٧٠٠ ساعت آموزشى برگزار شده است.

کریمى خاطرنشان کرد: از مجموع ٢١٦ کارگاه آموزشى و مشاوره ازدواج برگزار شده در استان یزد تعداد ٧٥ کارگاه مربوط به آموزشهاى قبل از ازدواج، ٣١ کارگاه مربوط به حین ازدواج و ١١٠ کارگاه مربوط به بعد از ازدواج است.

همچنین در این نشست مدیرکل اجتماعى استاندارى به تشریح برخى اقدامات صورت گرفته در اجراى تفاهم نامه هاى سازمان امور اجتماعى وزارت کشور با سایر دستگاه ها پرداخت.

وى ابراز تمایل کرد طرح های موفق استان در زمینه پویش اجتماعى ازدواج پایدار را با حمایت اداره کل توسعه اجتماعى گسترش دهند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.