شناسه : 153745472

توجه به ورزش بانوان به عنوان رکن مهم و اساسی در پیشرفت ورزش همگانی و قهرمانی الزامی است


مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد گفت: بانوان از ارکان مهم در پیشرفت ورزش همگانی و قهرمانی هستند که از این رو توجه به ورزش بانوان یک الزام و ضرورت انکار ناپذیر است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در نشست هم اندیشی روسا و مسئولین بانوان ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها که با حضور سیداحمد هاشمی معاون توسعه ورزش و آزاده دهقان مسئول ورزش بانوان این اداره کل برگزار شد ، اظهارداشت: وقتی از ورزش صحبت می شود در نگاه اول فقط سلامتی جسمی در ذهن متبادر می شود در حالیکه اثار ورزش بسیار گسترده و در ابعاد اجتماعی هم هست.

وی افزود: باید بپذیریم نشاط اجتماعی جامعه در گرو توجه به ورزش در همه گروهها بویژه بانوان است و با این کار می توان به ارتقاء سلامت این قشر که مربیان فرزندان آینده هستند نیز کمک کرد.

شریعتی تصریح کرد: در سال های اخیر با وجود برخی محدودیت ها، حضور زنان کشورمان در رقابت های بین المللی پررنگ و افتخارآفرین بوده که جای خوشحالی دارد و باید موانع محدودی که در برخی مسائل وجود دارد نیز برطرف شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: از بین تمامی افراد جامعه، ورزش کردن دختران اهمیتی به مراتب بیشتر دارد.چرا که دختران امروز، مادران فردای جوامع هستند که در صورت سلامت بودن، می توانند نسلی سالم و تندرست را تربیت کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد اظهار داشت: برنامه ریزی مناسب و حساب شده در پویایی بهتر ورزش بانوان در دستور کار دستگاه ورزش استان یزدقرار دارد که انتظارمان این است تا در شهرستان ها هم با همکاری و تعامل دیگر دستگاه ها زمینه توسعه و گسترش هرچه بهتر ورزش بانوان و زمینه برای فعالیت بانوان در ورزش فراهم شود.

شریعتی کمک به ارتقاء سلامت روحی و جسمی بانوان از طریق توسعه فعالیت‌های ورزشی را بسترساز توسعه سلامت در سطح جامعه ارزیابی و تصریح کرد: امروز اداره کل ورزش و جوانان با همکاری هیئت‌های مختلف ورزشی و ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها توانسته سهم بسزایی در ترغیب خانواده‌ها به مشارکت‌ در برنامه‌های ورزشی داشته باشند اما این کافی نیست و باید با فرهنگ سازی حضور بانوان در ورزش پررنگ تر باشد.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده در تمامی شهرستان ها یک سالن اختصاصی ویژه بانوان در نظر گرفته شده که باید بانوان از این فضای ایجاد شده حداکثر استفاده را ببرند و برنامه های مختلف ورزشی را اجرایی کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد بیان داشت: انتظار داریم در برنامه‌های متعددی که در قالب جشنواره ها طراحی و اجرا می‌شود ، بانوان استقبال گسترده و بیشتری داشته باشند و باید زمینه حضور بیشتر زنان و دختران فراهم شود.

آزاده دهقان مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد هم در این نشست با تقدیر از حمایت ها و نگاه ویژه مدیرکل ورزش و جوانان استان در توسعه ورزش بانوان اظهار داشت: خوشبختانه توانستیم با برنامه ریزی و حمایت های صورت گرفته در توسعه و گسترش ورزش بانوان در سطح استان یزد گام های خوبی برداریم .

وی افزود: طرح ها و جشنواره های ابلاغی از سوی وزارت ورزش و جوانان در سال گذشته به خوبی در سطح شهرستان ها و استان برگزار و اثرات خوبی هم در پی داشته است و در بحث ورزش همگانی و قهرمانی نیز توفیقات زیادی بدست آوردیم.

دهقان ادامه داد: باید برای پیشرفت ورزش بانوان و رساندن آن به جایگاه واقعی خود بسیار تلاش کنیم چرا که اعتقاد داریم به رغم توفیق‌های به دست آمده هنوز جای کار داریم و باید خود را برای بازی و رقابت‌های مهم آسیایی، جهانی و بین‌المللی آماده کنیم تا نماینده ای داشته باشیم.

در این نشست ضمن تصویب تقویم اجرایی ورزش بانوان ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها ، از مسئولین ورزش بانوان شهرستان های اردکان ، میبد و یزد به عنوان ادارات برتر در برگزاری و اجرای طرح های توسعه ورزش بانوان در سال 97 تجلیل به عمل آمد.

همچنین ادارات ورزش و جوانان شهرستان هایی که در برگزاری و اجرای طرح ساختار قامت دختران و زنان روستایی مشارکت و فعالیت داشتند نیز با اهدا لوح تقدیری که از سوی معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان ارسال شده بود ، تقدیر شد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.