شناسه : 153794370

تشریح فعالیت‌های دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد در رمضان 1440


رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد با حضور درمیزگرد «بررسی برنامه‌های قرآنی ماه رمضان» در خبرگزاری ایرنا فعالیت‌های این اداره را در رمضان 1440 تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد با حضور درمیزگرد «بررسی برنامه‌های قرآنی ماه رمضان» در خبرگزاری ایرنا فعالیت‌های این اداره را در رمضان 1440 تشریح کرد.

 حجت‌الاسلام علی‌محمد رضایی در این میزگرد با تبریک حلول ماه مبارک رمضان در تبیین برنامه‌های قرآنی این اداره کل در ماه مبارک رمضان گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی روخوانی و روان‌خوانی تخصصی و عمومی و تربیت‌معلم از برنامه‌های مستمر این اداره کل در طول سال است که در ماه مبارک رمضان نیز ادامه خواهد داشت.

وی فعالیت بیش از ۶۰ مؤسسه قرآنی، ۷۰ خانه قرآنی روستایی و ۲۰ خانه قرآن شهری را یادآور شد و گفت: این تشکل‌ها نیز در ماه مبارک رمضان برنامه‌های متنوعی را برای اقشار مختلف برگزار می‌کنند.

رضایی با اشاره به اجرای طرح بینات ۲۲ گفت: این برنامه با محوریت سوره غافر و بر مبنای تفسیر نمونه در بیش از ۵۰ نقطه در سطح استان در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

وی افزود: جلسه تفسیر قرآن استاد شایق که در طول سال یکشنبه‌ هر هفته رأس ساعت ۱۸ در محل سالن بنیاد نخبگان واقع در بلوار دانشجو برگزار می‌شود، در ماه رمضان از ساعت ۱۷ آغاز می‌شود.

رضایی ادامه داد: طرح با قرآن در رمضان شامل ترتیل خوانی همراه با پخش زنده از شبکه استانی و بعضی روزها از شبکه سراسری امسال نیز با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه در محل امامزاده سید جعفر محمد (ع) یزد واقع در بلوار جمهوری رأس ساعت 17 برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح که از سال ۹۰ آغازشده امسال با حضور ۱۵ نفر از قاریان ممتاز که مورد تأیید شورای عالی قرآن هستند، اجرا می‌شود.

رضایی افزود: هم‌زمان با این برنامه مسابقه‌ با قرآن در رمضان نیز در ایام ماه مبارک رمضان به‌صورت روزانه شامل سه سؤال از مفاهیم آیات تلاوت شده در بین حاضرین توزیع و هرروز به 5 نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده‌اند به‌قیدقرعه جوایزی به‌رسم یادبود اهدا می‌شود.

وی با اشاره به چاپ و توزیع قرآن نیم‌بها گفت: با توجه به گرانی کاغذ، چاپ قرآن نیم‌بها در نظر گرفته شد و در سال‌های قبل خیران کمک می‌کردند، اما امسال هنوز نتوانسته‌ایم هماهنگی لازم با خیران را برای چاپ و توزیع قرآن انجام دهیم و از خیران قرآنی درخواست می‌شود که در این زمینه به یاری ما بشتابند تا بتوانیم نیازهای بعضی مساجد و مناطق محروم را تأمین کنیم.

رضایی با اشاره به طرح جمع‌آوری قرآن و کتب ادعیه فرسوده و قرآن‌های مازاد گفت: گاها در بعضی منازل یا حتی مساجد قرآن‌های فرسوده یا مازاد وجود دارد که بلااستفاده است و درخواست می‌شود تا این کتب به این اداره کل اهدا تا در بین مساجد و حتی مدارسی که نیاز دارند توزیع شود.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد برگزاری مراسم‌ها و محافل انس با قرآن در سطح مساجد استان به‌ویژه در ایام ولادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت حضرت علی (ع) را از دیگر برنامه‌ها این اداره کل در ماه مبارک رمضان برشمرد.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.