شناسه : 151379663
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد:

تردد در گردنه های اصلی برفگیر شهرستان تفت ادامه دارد


معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، گفت: گردنه های اصلی برفگیر استان واقع در شهرستان تفت همچون علی آباد و سخوید با وجود ادامه بارش برف باز است و مشکلی برای تردد خودروها وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، جواد ذاکر با تکذیب اخبار بسته بودن مسیر سخوید در برخی شبکه های مجازی به علت بارش برف در روز جاری اظهار داشت: در این مسیر به علت تردد زیاد خودرو و تداوم بارش ها، راهداران در حال نمک پاشی و شن پاشی و کمک به عبور رانندگان هستند.

وی افزود: شاید برای مدت کوتاهی که خودروهای راهداری برای حمل شن و نمک از محل خارج می شوند، گره ترافیکی کوتاهی ایجاد شود، ولی در مجموع هیچ کدام از راه های برفگیر استان بسته نیست.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، خاطرنشان کرد: در عین حال برخی گره های ترافیکی در جاده هایی همچون سخوید، ممکن است ناشی از نداشتن تجربه برخی رانندگان، بروز نقص فنی در خودرو و نبود تجهیزات ایمنی لازم باشد، با این حال تلاش می شود مشکلات در کمترین زمان ممکن حل شود.

جواد ذاکر ادامه داد: در گردنه علی آباد که در مسیر یزد شیراز قرار دارد، ماموران در حال نمک پاشی هستند و مسیر نیز باز است و رانندگان با رعایت نکات ایمنی و توجه به اخطار نیروهای راهداری و پلیس راه، می توانند تردد داشته باشند.

وی افزود: متوسط بارندگی یزد به عنوان نخستین استان کم بارش ایران از ابتدای مهرماه تا صبح 22 بهمن، 18.6 میلیمتر بوده، در حالیکه در 30 ساعت گذشته حدود 24 میلیمتر بارندگی در استان گزارش شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، ارتفاع برف در برخی نقاط کوهستانی و روستایی شهرستان های تفت و مهریز را 10 تا 35 میلیمتر اعلام کرد و افزود: امسال راهدارخانه های فعال استان با 281 دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین، به همراه 320 نفر از عوامل این اداره کل، آماده خدمت رسانی به مردم و انجام کارهای راهداری هستند.آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.