شناسه : 151379019
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد:

تردد در راه ها و گردنه های برفگیر استان یزد ادامه دارد


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد گفت: با وجود بارندگی و بارش برف از دیروز( دوشنبه) و ادامه آن تاکنون، تمام راه ها و گردنه های برفگیر استان باز و تردد ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، علی علیخانی اظهار داشت: از دیروز بارندگی های خوبی در مناطق مختلف استان به صورت باران و برف آغاز شد به گونه ای که در گردنه علی آباد ، سخوید و منشاد شاهد بارش 15 تا 35 میلیمتری برف بودیم.
وی افزود: از زمان شروع بارش برف، کار نمک پاشی و شن پاشی در مناطق برفگیر آغاز شد و تا این لحظه در هیچ مسیری مشکلی گزارش نشده و تردد خودروها، روان است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، تصریح کرد: عصر و شب گذشته، عده ای از رانندگان به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی و بی توجهی به هشدارهای راهداران و پلیس در گردنه سخوید دچار مشکل شدند و گره ترافیکی ایجاد کردند که با تلاش پلیس و راهداران، مسیر باز شد.
علیخانی از رانندگانی که قصد تردد در جاده های کوهستانی و برفگیر استان را دارند درخواست کرد، علاوه بر نکات ایمنی و همراه داشتن تجهیزات زمستانی همچون زنجیرچرخ، به هشدارهای پلیس و راهداران مستقر در مسیرها توجه کنند.
این مقام مسئول ادامه داد: امسال راهدارخانه های فعال استان با 281 دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین، به همراه 320 نفر از عوامل، آماده خدمت رسانی به مردم و انجام کارهای راهداری هستند.
وی افزود: هم اکنون از مجموع راه‌های استان، 726 کیلومتر بزرگراه، 640 کیلومتر راه اصلی، 961 کیلومتر راه فرعی و 2 هزار و 274 کیلومتر راه آسفالته روستایی است که زیرپوشش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قرار دارد.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.