شناسه : 153775178
معاونت بهداشتي و پيشگيري سازمان دامپزشکي کشور در یزد تاکید کرد:

تداوم برنامه مهار آنفلوانزا، به منظور کاهش تلفات و خسارات طيور در کشور


شورای مدیران منطقه سه کشور با حضور علی صفر ماکنعلی معاونت پيشگيري و بهداشتي سازمان دامپزشکي کشور، محمدرضامؤمنی؛ معاونت محترم توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور، مدیران کل دامپزشکی استان‌های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، کرمان، جنوب کرمان در یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: نشست يک روزه مديران کل دامپزشکي دامپزشکی منطقه 3 کشور با هدف هماهنگي های منطقه ای به منظور کنترل و پیشگیری از بيماري ها و پیشبرد اهداف سازمانی در يزد برگزار شد.

در این نشست علی اکبر حدادزاده گفت: دامپزشکی به عنوان متولی اصلی حفاظت از سرمایه های دام و طیور کشور، نقشی خطیر در رونق اقتصاد جامعه بر عهده دارد و تشکیل این مجمع با ایجاد تعامل و همفکری بیشتر مدیران در منطقه، حرکتی مفید در راستای تحقق رونق تولید می باشد.

حدادزاده در ادامه به ارائه گزارش عملکرد از اقدامات دامپزشکی در سال گذشته پرداخت و روند کنترل و پیشگیری از بیماری ها طی این سال را مناسب ارزیابی نمود.

در ادامه این نشست، معاونت بهداشتی، پيشگيري سازمان دامپزشکي کشور در نشست مديران کل دامپزشکي منطقه 5 کشور  در يزد، با اشاره به کاهش 97 درصدي تلفات طيور در سال گذشته تصریح کرد: تداوم برنامه مهار آنفولوانزا را همانند سال قبل ادامه خواهيم داد.

ماکنعلی در رابطه با اقدامات سازمان دامپزشکی کشور براي کنترل و مبارزه با بيماري هاي دام و طيور گفت: طی اقدامات صورت گرفته، بيماري بروسلوز در سال گذشته در جمعیت انسانی 20 درصد کاهش يافت که امسال نيز تلاش مي کنيم اين روند ادامه داشته باشد.

وي همچنين  مهار بيماري تب برفکي در سال 97 را در یازده سال گذشته بي سابقه دانست و افزود: با تأمین به موقع واکسن ها و اجرای طرح های سراسری مایه کوبی، تلاش براي مهار  اين بيماري در سال جاری در اولویت برنامه های سازمان است.

معاونت بهداشتي، پیشگیری سازمان دامپزشکي کشور از رتبه بندي کشتارگاه ها در کشور در سال جاري خبر داد و گفت: اين اقدام موجب افزايش عمر و ماندگاري و ارتقاي کيفيت محصولات توليدي و در نتيجه کاهش وابستگي، تأمين غذاي منطقه و همچنین صادرات آن خواهد شد.

در این جلسه معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور ضمن اشاره به اقدامات مهم ساختاری در حوزه اداری و مالی به خصوص فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: با تلاش های مضاعف صورت گرفته جهت تأمین و تخصیص اعتبارات سازمانی در حوزه کنترل و پیشگیری از بیماری ها، پرداخت تمامی بدهی خسارات ناشی از حذف دام های رآکتور سل و بروسلوز در پایان سال گذشته از جمله موفقیت های سازمان طی سالیان گذشته بوده است. وی در پایان اظهار امیدواری کرد با توجه به شرایط ویژه سال جاری بتوانیم با همدلی، همفکری و افزایش بهره وری در سراسر کشور، تداوم خدمت رسانی به مردم در حوزه مهم حفظ سرمایه دامی و حراست از سلامت جامعه را داشته باشیم.

شایان ذکر است مجمع مدیران کل دامپزشکی استان های منطقه 3 کشور به مدت یک روز در استان یزد برگزار و ضمن بحث، بررسی در خصوص موضوعات مهم منطقه ای در حوزه های مختلف بهداشتی و اداری و تصویب موارد مورد توافق اعضاء، پایان پذیرفت.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.