شناسه : 153754494
رئیس کمیته امداد شهرستان بافق خبر داد:

تجلیل ازفعالان عرصه زکات در شهرستان بافق


از 20 نفر از مسئولان ادارات، دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای بافق که از فعالان در عرصه فریضه زکات بودند، تجلیل شد.

از 20 نفر از مسئولان ادارات، دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای بافق که از فعالان در عرصه فریضه زکات بودند، تجلیل شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سید رضا هاشمی پور، رئیس کمیته امداد شهرستان بافق با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از فعالان عرصه زکات شهرستان گفت: از 20 نفر از مسئولان ادارات، دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای بافق که از فعالان در عرصه فریضه زکات بودند، تجلیل شد.

وی در این مراسم که با حضور امام‌جمعه و فرماندار بافق و اعضای شورای زکات این شهرستان برگزار شد، بیان کرد: میزان زکات جمع‌آوری‌شده در این شهرستان طی سال 97 نسبت به سال 96 رشد 23 درصدی داشته است.

رئیس کمیته امداد شهرستان بافق افزود: طی سال گذشته 555 میلیون تومان زکات در شهرستان جمع‌آوری‌شده است که از این میزان زکات 55 درصد برای محرومان و 45 درصد برای اجرای امور عام‌المنفعه هزینه شده است.

وی با اشاره به همیاری و آمادگی دستگاه‌ها و دهیاری‌های روستاها برای دریافت زکات فطریه گفت: سال 97 حدود هشت میلیون تومان زکات فطریه جمع‌آوری شد، میزان زکات دریافتی نسبت به سال 96 بیش از چهار برابر رشد داشته است.

حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی امام‌جمعه بافق نیز در این جلسه به بیان اثرات مثبت خدمت به محرومان در زندگی افراد اشاره کرد و افزود: خدمت به محرومان و مستمندان ارزش بالا و اثرات مثبتی در زندگانی دارد که این اثرات در کوتاه‌مدت اتفاق می‌افتد.

وی در ادامه به جایگاه و نقش مؤثر شوراهای روستاها در رفع محرومیت از روستاها و مناطق محروم اشاره کرد و گفت: بیمه عمر وزندگی به خدمت  نیازمندان وابسته است با بسترسازی، فراهم آوردن امکانات لازم و تشویق مردم می‌توان از ظرفیت موجود در روستاها بهره‌مند شد و در راستای خودکفایی روستاییان گام برداشت.

محمد زاده رحمانی، فرماندار بافق نیز در مراسم تجلیل از فعالان عرصه زکات شهرستان گفت: در موضوع فریضه زکات با راهبری‌های امام‌جمعه این شورا توانسته است که در بین سایر شهرستان‌های استان بدرخشد و پیشرو باشد.

وی افزود: خوشبختانه با توجه به خشک‌سالی‌های اخیر و کاهش تولید خرما و پسته و سایر اقلام در سال‌های گذشته نمودار پرداخت زکات در شهرستان روند صعودی داشته است.

انتهای پیام

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.