شناسه : 153164621

تجليل از بانوان شاغل دراداره كل آموزش و پرورش استان يزد


به مناسبت گراميداشت ميلاد با سعادت حضرت فاطمه(س) و روز زن مدير كل آموزش و پرورش استان طي نشستي صميمانه از بانوان شاغل در اين اداره كل تجليل كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش و پرورش استان يزد، " عباسعلي دانافر" در اين نشست ضمن تبريك سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) از بانوان خواست با تاسي به آن حضرت ضمن پاسداري از ارزشهاي ديني و اسلامي درجهت ارتقاء و پيشبرد اهداف سازماني تلاش نمايند.

وي به جايگاه مقام زن در دين اسلام اشاره كرد و افزود: هيچ دين و مذهبي به اندازه دين اسلام به مقام زن اهميت نداده و مقام زنان در دين اسلام جايگاه ويژه اي دارد.

دانافر يكي از راههاي موفقيت بانوان در عرصه هاي اجتماعي  را اصلاح نگرش ها از سوي خود بانوان بيان كرد و افزود: زنان نیمی از جامعه را تشکیل میدهند و نیمی از دیگر جامعه را نیز آنها می سازند و تربیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه زنان نقش تربیتی بالایی دارند افزود : هرکاری که در جامعه بخواهیم انجام دهیم تا آن فعالیت به صورت یک فرهنگ نهادینه شود باید از جامعه زنان شروع کنیم .

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد بزرگترین نقش یک زن را نقش مادری عنوان کرد و گفت : در جامعه سه نگاه سنتی، مدرنیته و نگاه اعتدالی به زنان وجود دارد .

دانافر تصریح کرد : خود آگاهی و تمرکز بر اینکه ما چه کسی هستیم و عزت و جایگاه و کرامت خود را بشناسیم یکی از مهارت هایی است که بانوان همیشه باید آنرا مد نظر داشته باشند و برای رسیدن به این مرحله باید استعدادها و آنچه که به صورت نهفته در شخصیت ما است را بشناسیم وآن را شکوفا کنیم .

این مقام مسئول افزود : اگر یک زن خودش آگاه و اندیشه ورز باشد می تواند فرزندانی صالح و سالم و خانواده ای موفق را تربیت کند .

مشاور مدیر کل در امور بانوان در این نشست با اشاره به مسئولیت خطیر بانوان در تربیت فرزندان و همسر داری اظهار داشت :  بانوان با تفکیک  وظیفه مادری و همسری از مسئولیت های اجتماعی و با مدیریت کردن امور، وظایف خود را به بهترین صورت ممکن انجام می دهند.

" فاطمه دهقان "  از اجرای طرح ارتباط مهارتهای گفتگو ویژه بانوان فرهنگی و دانش آموزان دختر خبر داد و افزود : این طرح در کلیه مدارس دخترنه متوسطه دوره اول استان اجرا می شود.

همچنین در ادامه بانوان حاضر در جلسه به بیان نظرات و دیدگاههای خود پرداختند.

گفتني است در پايان اين نشست با اهداي لوح تقدير از بانوان شاغل دراداره كل آموزش و پرورش استان يزد تجليل شد.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.