شناسه : 153643338

بیست و یکمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز استان یزد برگزارشد


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد : علم و آموزش باید همراه با تفکر و تعقل و پژوهش باشد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " آیت الله ناصری " در آیین نمادین بیست و یکمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز استان که در دبستان خیری نیک اندیشان ناحیه یک یزد برگزارشد اظهار داشت : کار خیرین مدرسه ساز که برای تعلیم و تربیت دانش آموزان تلاش می کنند و بستر لازم را جهت تعلیم و تربیت فراهم می کنند ستودنی و قابل تقدیر است .

وی افزود : علم و تقوا دو بال پرواز انسان است که اگرعلم تنها باشد انسان ناقص است و می تواند باعث خسران و عدم عاقبت به خیری شود .

امام جمعه یزد تصریح کرد : اگر علم، با دین و عمل صالح همراه باشد می تواند انسان را به درجات متعالی برساند و علم پایه ی ترقی و حرکت  است که نیاز به راهنما و هدایتگری دارد که همان دین است .

آیت الله ناصری تاکید کرد : علم و آموزش باید همراه با تفکر و تعقل و پژوهش باشد و از سطحی نگری پرهیز شود تا سیستم آموزشی از بخوان و حفظ کن به سمت کاربردی و تولید حرکت کند .

 مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این آیین افزود : بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز از اول اسفند 97 کلید خورد و این جشنواره همزمان با سراسر کشور برگزار می شود .

" عباسعلی دانافر" با اشاره به اینکه امروزه بخش قابل توجهی از فضاهای آموزشی مناسب استان مرهون تلاش های خیرین مدرسه ساز است گفت : در حال حاضر حدود 30 درصد از مدارس استان فرسوده است و بازسازی مدارس یک امر ضروری است که همت والای خیرین را می طلبد .

 مدیر کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد : بیست و یکمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز با شعار :"افزایش ایمنی مدارس با مشارکت خیرین مدرسه ساز " امروز به صورت همزمان در ۴۵۰ مدرسه خیر ساز استان و با حضور خیرین نیک اندیش در مدارس برگزار می شود.

دانافر میزان مشارکت خیرین در احداث فضاهای آموزشی و پرورشی در استان را حدود ۳۵ درصد ذکر کرد و یادآور شد: میانگین این رقم در کشور ۲۰ درصد است.

این مقام مسئول اظهار داشت: در سال ۹۷ حدود ۴۰ میلیارد تومان توسط خیرین در قالب ۲۹ پروژه جهت ساخت و ساز فضاهای آموزشی و پرورشی در استان جذب شده است و در حال حاضر حدود ۹۰ پروژه خیری در سطح استان در دست اجرا می باشد.

وی تنوع بخشی به روند جذب و مشارکت خیرین و اتخاذ راهکارهای موثر و مثمر ثمر برای جذب مشارکت های مردمی در عرصه مقدس مدرسه سازی را از جمله رویکردهای آموزش و پرورش استان در سال جدید عنوان کرد.

گفتنی است  در ابتدای این مرایم دبستان خیری نیک اندیشان که به همت خیر بزرگوار " دکتر شهوازیان " احداث شده است با حضور مسئولین استان افتتاح گردید .


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.