شناسه : 149636398

بهره برداری از طرحهای شاخص صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی استان یزد در ایام الله دهه فجر و اشتغال پایدار برای 328 نفر


از ابتدای سال 1397 تاکنون 25 واحد تولیدی صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در استان یزد با سرمایه گذاری 1150 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده که اشتغال 563 نفر را فراهم نموده اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، مدیر صنایع تبدیلی و غذایی این سازمان با بیان این مطلب افزود از مجموع  25 واحد به بهره برداری رسیده 9 پروژه شاخص در ایام ا... دهه فجر امسال افتتاح خواهند شد که با سرمایه گذاری 814 میلیارد ریال اشتغال 328 نفر را موجب می شوند.
علیرضا طاقه باف افتتاح سردخانه و کشتارگاه صنعتی طیور در شهرستان اشکذر را که به عنوان بزرگترین کشتارگاه صنعتی طیور تمام اتوماتیک در مرکز و شرق کشور شناخته می شود از جمله این پروژه ها دانست که در شهرستان اشکذر با سرمایه گذاری 300 میلیارد ریالی و ظرفیت تولید سالانه 25 هزار تن زمینه اشتغال 150 نفر را فراهم نموده است.
وی همچنین از بهره برداری بزرگترین سردخانه ذخیره ای استان در منطقه بندر خشک پیشگامان مهریز خبر داد که در این پروژه با 350 میلیارد ریال سرمایه و ظرفیت تولید سالانه 15 هزار تن 30 نفر به کار گرفته شده اند.
طاقه باف همچنین از افتتاح اولین واحد تولید سوسیس،کالباس و همبرگر از گوشت بلدرچین و کبک و قرقاول  در کشور با سرمایه گذاری بیش از 40 میلیارد ریال و ظرفیت 600 تن در سال و اشتغال زایی 25 نفر در منطقه شیرکوه شهرستان تفت خبر داد.              
طاقه باف راه اندازی نخستین واحد فرآوری زیتون استان در روستای سریزد مهریز را از دیگر پروژه های شاخص افتتاحی در این ایام برشمرد که با افتتاح آن گام بلندی در راستای ترویج کشت و مصرف محصول کم آبخواه و مفید زیتون برداشته خواهد شد.
به گفته این مقام مسئول برای این پروژه 50 میلیارد ریال هزینه شده که با ظرفیت تولید سالیانه 1700 تن 40 نفر به کار گمارده  می شوند.
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی استان سایر پروژه های مورد بهره برداری را شامل بسته بندی میوه و دیگر محصولات گلخانه ای و سردخانه در روستای فهرج، واحدهای فرآورده های کنجدی در اردکان و تولید و بسته بندی انواع میوه خشک و دمنوش گیاهی در شهرک صنعتی  یزد و واحد تولیدی انواع عرقیجات گیاهی و گلاب در شهرستان مهریزبرشمرد که این پروژه ها نیز با مجموع 72/5 میلیارد ریال سرمایه گذاری، 10200تن ظرفیت سالیانه موجب کارآفرینی مستقیم برای 93 نفر شده اند.
علیرضا طاقه باف با اشاره به اینکه برای راه اندازی این پروژه ها 245 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است که از صندوق توسعه ملی و خط اعتباری مکانیزاسیون به عنوان منابع اعتباری آن یاد نمود و ابراز امیدواری کرد با سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی استان، شاهد پیشرفت و توسعه بیش از پیش بخش کشاورزی و اقتصادی استان باشیم.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.