شناسه : 151284092

برگزاری گفتمان به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در شهرستان بافق


همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر گفتمان ديني با موضوع« اهميت نمازدر اسلام »به همت اداره تبليغات اسلامي بافق درمدارس اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر گفتمان ديني با موضوع« اهميت نمازدر اسلام »به همت اداره تبليغات اسلامي بافق درمدارس اين شهرستان برگزار شد.

در اين گفتمان ها حجت الاسلام محمد افشاری به اینکه نماز مهمترين اعمال ديني است که اگر قبول درگاه خداوند عالم شود، عبادتهاي ديگر هم قبول مي شود و اگر پذيرفته نشود اعمال ديگر هم قبول نمي شوداشاره کرد.

وي همچنین در این گفتمان های دینی تاکید کرد:  سزاوار است که انسان نماز را در اوّل وقت بخواند و مواظب باشد كه به عجله و شتاب زدگى نماز نخواند و در حال نماز به ياد خدا و با خضوع و خشوع و وقار باشد و متوجّه باشد كه با چه كسى سخن مى گويد و خود را در مقابل عظمت و بزرگى خداوند عالم ناچيز ببيند.

افشاری بر ضرورت گرايش جوانان به سمت معنويات تاکيد کرد و افزود: جوان با اقامه نماز دلش روشن ميشود، اميد پيدا ميكند، شادابى روحى پيدا ميكند، جوانها اگر از دوران نوجواني و جواني با نماز انس داشته باشد، وقتي به سنين بالا رسيدند، نماز خواندن برايش لذت بخش خواهد بود و در اقامه نماز سستي نمي کند و تا آخر عمر با نماز مانوس خواهد بود.

وی همچنین به نقش مهم مساجد ونمازگزاران در شکل گیری انقلاب اسلامی اشاره کرده ومسجد واعمال عبادی به خصوص نمازونمازگزاران را از عوامل مهم وحدت مسلمانان برشمرد.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.