شناسه : 152640620

برگزاری نخستین پارلمان مشورتی دانش‌آموزی استان یزد


معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری یزد گفت : دانش‌آموزان آینده سازان کشور هستند و باید به آن ها میدان حضور در عرصه های مختلف اجتماعی سیاسی را داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " احمد ترحمی " در نخستین پارلمان دانش‌ آموزی استان یزد اظهار داشت: دانش‌آموزان در این حرکت تمرین بزرگسالی می کنند اما باید گفت دانش آموزان ذهنی بزرگسال و آماده دارند و باید به آنها مجال حضور موثر در عرصه های مختلف اجتماعی سیاسی را داد.

وی اظهار داشت: تشکیل پارلمان مجلس دانش‌آموزی موجب اصلاح هرچه بهترروند فعالیت های جامعه در آینده خواهد شد و موجب کار آمدی بیشتر و بهتر فعالیت ها در تمامی عرصه ها می شود.

ترحمی افزود: جوانان سرنوشت کشور را می سازند پس باید آنها را برای این مسئولیت مهم آماده ساخت و امروزه باید جوان گرایی درجامعه به خصوص در عرصه های استخدامی مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه استان یزد با تکیه براصول نوین استانداری جوان وبا تدبیر خود که جوان ترین استاندار حال حاضر کشور است با اقتدار در مسیر جوان گرایی گام برمیدارد بیان داشت: امیدوارم با پرچم داری استان یزد این امر مهم در سطح کشور اجرایی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در ادامه این مراسم گفت : اولین برکت و کارکرد مجلس دانش آموزی ایجاد زمینه های رشد و تربیت اجتماعی، سیاسی و مدیریتی در دانش آموزان است .

وی با اشاره به اینکه تشکیل پارلمان مجلس دانش آموزی اتفاق مهم سیاسی و اجتماعی در آموزش و پرورش است افزود : این حرکت در راستای سند تحول بنیادین و یکی از رویکردهای مهم سند تحول می باشد که زمینه فعالیت اجتماعی سیاسی برای رشد و تحول دانش‌آموزان را ایجاد می کند.

دانافر تصریح کرد: آموزش و پرورش باید یک چرخش داشته باشد و از یک نظام آموزشی صرف به سمت یک نهاد اجتماعی که دانش آموزان را در ابعاد گوناگون و 6ساحت تربیتی سند تحول بنیادین تربیت کند تبدیل شود.

دانافر اظهار داشت: نباید فقط دانش‌آموزان را در زمینه های علمی تربیت کرد بلکه رشد اجتماعی و سیاسی در کنار رشد زیستی و جسمانی از ارزش خاصی برخوردار است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت : مشکل خلأ مدیریتی در سیستم ها و دستگاه ها یکی از چالش هایی که در کشور با آن مواجه هستیم و تشکیل مجلس دانش آموزی می تواند تمرینی در جهت رشد اجتماعی، سیاسی دانش آموزان و حتی تربیت مدیریتی آنان باشد.

دانافر خطاب به دانش آموزان گفت : قطعاً شما مدیران آینده جامعه هستید و این فرصتی است برای تمرین مدیریت که در دوران تحصیل آموزش های لازم را دنبال میکند و با حضور در این پارلمان تجربه مدیریت را نیز کسب می کنید.

این مقام مسئول مهمترین کارکرد و رسالت آموزش و پرورش را جامعه پذیری در ابعاد گوناگون عنوان کرد و گفت : جامعه پذیری یعنی آماده کردن آدم ها برای بر عهده گرفتن نقش های مختلف که کودک هنگامی که به دنیا می آیند آموزش‌های خاص خودش را می ببیند و در سنین مختلف و در نقش‌های مختلف از جمله نقش دانش آموزی و معلمی و غیره را فرامی گیرد.

دانافر گفت : یکی از کارکردهای این مجلس جامعه پذیری سیاسی است و این فعالیت زمینه تحقق جامعه پذیری سیاسی است و یکی از مهم ترین این نکات ایجادنگرش دانش‌آموزان نسبت به نظام سیاسی است که هیچ نظام سیاسی بی ربط به نظام آموزشی نیست.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.