شناسه : 148719924

برگزاری دومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا و مقابله با پدیده گرد و غبار در یزد


دومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا و مقابله با پدیده گرد و غبار با حضور استاندار و دیگر اعضاء کارگروه در محل استانداری یزد برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، در ابتدای جلسه  نیره پورملائی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد در خصوص وضعیت موجود هوای استان بر اساس نتایج ایستگاه های سنجش توضیحات مبسوطی ارائه و ضمن اشاره به وظایف محیط زیست در زمینه کاهش آلودگی هوا اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین وظایف محیط زیست، تهیه و اجرای طرح‌های توسعه و پایش آلودگی هوا است . وی بیان کرد: در همین راستا طرح استقرار ایستگاه‌های پایش آلودگی هوا و اتصال آنها به سامانه مرکزی در استان یزد اجرا شده و در حال حاضر ۹ ایستگاه در شهرهای یزد، اردکان، میبد، مهریز و بافق فعال هستند . مدیرکل محیط زیست استان یزد یادآور شد: در حال حاضر تنها سه ایستگاه از ۹ ایستگاه یاد شده تابلوی نمایشگر وضعیت کیفی هوا دارند که هر سه ایستگاه در یزد و در میادین صنعت، ابوذر و نماز مستقر هستند و بقیه ایستگاه فعلا قابلیت نمایشگری ندارند . وی اظهار امیدواری کرد: بتوان تا پایان سال جاری، ایستگاه‌های میبد و اردکان را نیز مجهز به نمایشگر کرد و بقیه چهار ایستگاه دیگر نیز در سال آینده مجهز به نمایشگر شوند . پورملائی با تاکید بر اینکه محیط زیست وظیفه ایجاد و توسعه ایستگاه‌های جدید را نیز بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه‌های بالایی که ایجاد هر ایستگاه دارد، امیدواریم بتوانیم شاهد ایجاد ایستگاه‌های جدید در مناطق مختلف استان باشیم . در ادامه توسط یکی از اساتید دانشگاه یزد مطالعات انجام شده در رابطه با کنترل آلودگی ناشی از فعالیت های معدنی را مطرح و ساز و کارهای مناسب در خصوص جلوگیری از انتشار آلاینده های مذکور ارائه نمود. استاندار یزد ضمن حمایت از محیط زیست و تاکید بر اهمیت آن به عنوان یکی از الزامات اساسی توسعه استان، از تمامی دستگاههای ذیربط خواست تا حداکثر مساعدت را در عملیاتی نمودن استراتژی های محیط زیست در استان معمول نمایند، و همچنین افزود: راهبردهای مرتبط با مباحث محیط زیست به زودی ابلاغ تا با محوریت معاونت عمرانی استانداری و همراهی و پیگیری اداره کل حفاظت محیط زیست استان عملیاتی گردد.

دومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا و مقابله با پدیده گرد و غبار با حضور استاندار و دیگر اعضاء کارگروه در محل استانداری یزد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، در ابتدای جلسه  نیره پورملائی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد در خصوص وضعیت موجود هوای استان بر اساس نتایج ایستگاه های سنجش توضیحات مبسوطی ارائه و ضمن اشاره به وظایف محیط زیست در زمینه کاهش آلودگی هوا اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین وظایف محیط زیست، تهیه و اجرای طرح‌های توسعه و پایش آلودگی هوا است.

وی بیان کرد: در همین راستا طرح استقرار ایستگاه‌های پایش آلودگی هوا و اتصال آنها به سامانه مرکزی در استان یزد اجرا شده و در حال حاضر ۹ ایستگاه در شهرهای یزد، اردکان، میبد، مهریز و بافق فعال هستند.

مدیرکل محیط زیست استان یزد یادآور شد: در حال حاضر تنها سه ایستگاه از ۹ ایستگاه یاد شده تابلوی نمایشگر وضعیت کیفی هوا دارند که هر سه ایستگاه در یزد و در میادین صنعت، ابوذر و نماز مستقر هستند و بقیه ایستگاه فعلا قابلیت نمایشگری ندارند.

وی اظهار امیدواری کرد: بتوان تا پایان سال جاری، ایستگاه‌های میبد و اردکان را نیز مجهز به نمایشگر کرد و بقیه چهار ایستگاه دیگر نیز در سال آینده مجهز به نمایشگر شوند.

پورملائی با تاکید بر اینکه محیط زیست وظیفه ایجاد و توسعه ایستگاه‌های جدید را نیز بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه‌های بالایی که ایجاد هر ایستگاه دارد، امیدواریم بتوانیم شاهد ایجاد ایستگاه‌های جدید در مناطق مختلف استان باشیم.

در ادامه توسط یکی از اساتید دانشگاه یزد مطالعات انجام شده در رابطه با کنترل آلودگی ناشی از فعالیت های معدنی را مطرح و ساز و کارهای مناسب در خصوص جلوگیری از انتشار آلاینده های مذکور ارائه نمود.

استاندار یزد ضمن حمایت از محیط زیست و تاکید بر اهمیت آن به عنوان یکی از الزامات اساسی توسعه استان، از تمامی دستگاههای ذیربط خواست تا حداکثر مساعدت را در عملیاتی نمودن استراتژی های محیط زیست در استان معمول نمایند، و همچنین افزود: راهبردهای مرتبط با مباحث محیط زیست به زودی ابلاغ تا با محوریت معاونت عمرانی استانداری و همراهی و پیگیری اداره کل حفاظت محیط زیست استان عملیاتی گردد.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.