شناسه : 153749237

برگزاری دوره توانمندسازی تشکل های میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد


دوره آموزشی توانمندسازی تشکل های میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد، سه شنبه و چهارشنبه 10 و 11 اردیبهشت ماه با حضور مدیر کل دفتر امور مجامع و تشکلهای مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی در محل هتل داد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد؛ "جلال تاجیک" در این دوره آموزشی با اشاره به لزوم توانمندسازی تشکل های مردم نهاد میراث فرهنگی گفت: این مهم از سال ۹۵ در دستور کار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار دارد و در همین رابطه دوره های آموزشی برای تشکل ها در نظر گرفته شده است.

مدیر کل دفتر امور مجامع و تشکلهای مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی خاطر نشان کرد: تشکل های مردم نهاد با فعالیت های خود می توانند به تحقق اهداف میراث فرهنگی و تقویت حوزه گردشگری کمک کنند.

تاجیک افزود:دولت باید حامی تشکل‌های مردم نهاد با هدف ارتقاءِ کمی و کیفی خدمات خود باشد و از سوی دیگر تشکل‌ها به سمتی حرکت کنند که بازوی حمایتی برنامه‌های دولت باشند.

گفتنی است: این دوره آموزشی توسط اداره کل میراث فرهنگی استان با همکاری موسسه آموزشی گردشگری هفت اقلیم و با هدف هم اندیشی و هماهنگی بیشتر و تشویق برای کار تیمی و آشنایی بیشتر تشکل ها در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار گردید.

لازم به ذکر است: اصول و فنون مذاکره، مبانی حقوقی سمن ها، جایگاه و نقش سمن ها و فعالیت های آنها، پایداری گردشگری در مفهوم و عمل و نقش سمن ها در حفظ میراث فرهنگی و صنایع دستی از جمله مباحثی بود که در این دوره آموزشی به آن پرداخته شد.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.