شناسه : 153190304

برگزاری جشن میلاد حضرت زهرا(س) و و سالروز ولادت امام خمینی (ره) در یزد


جشن میلاد فاطمه زهرا(س)و سالروز ولادت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران به همت تبلیغات اسلامی استان و مدرسه علمیه معصومیه(س)یزد در آستان مقدس امامزاده سید جعفر محمد(ع) یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، جشن میلاد فاطمه زهرا(س)و سالروز ولادت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران به همت تبلیغات اسلامی استان و مدرسه علمیه معصومیه(س)یزد در آستان مقدس امامزاده سید جعفر محمد(ع) یزد برگزار شد.

در این مراسم فاطمه دانش یزدی گفت: تمام دشمنان انقلاب اسلامی سعی دارند که ما این روز را جشن نگیریم چون مصادف با میلاد بانوی دوعالم و الگوی زنان مسلمان ایرانی است.

مدیرکل امور زنان و خانواده استان یزد تصریح کرد: زن مسلمان ایرانی با پیشینه فرهنگ غنی نقش‌های اساسی در جامعه و حوزه‌های سیاسی ، فرهنگی، اجتماعی کشور ایفا می‌کند.

دانش یزدی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و میلاد حضرت امام خمینی(ره) اذعان کرد: هنوز هم زنانی در جامعه ما هستند که همسرانشان و فرزندانشان را همچون هشت سال دفاع مقدس برای دفاع از دین و دفاع از حرم ائمه اطهار(ع) می‌فرستند و ما الآن این سرزمین را به خاطر شجاعت و باهم بودن آنان داریم.

وی ابراز کرد: حضرت زهرا(س)اگرچه در زمان خود غریب بود ولی امروز ایرانی راداریم که الگوی زنان آن حضرت زهرا و زینب(س)هستند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استان یزد توصیه کرد: ما زنان با خود عهد ببندیم که در مسیر سیره و روش این بزرگواران حرکت کنیم.

دانش یزدی پیام سیره حضرت فاطمه (س) را برای زنان امروز تربیت فرزند،همسرداری، ولایتمداری، شجاعت، صبر، استقامت و دلیری برشمرد و گفت: حضرت زهرا(س) بانویی شگفت که همه این خصوصیات را دارا بوده و در جامعه نقش‌آفرینی کرده است.

در ادامه زهرا صدرالدین با تبریک این روز اظهار کرد: وجود حضرت زهرا(س) مثل شجره طوبی بهشتی است و روح پاک ایشان از نور خداست و هیچ کس جز خدا و ائمه اطهار(ع) قدر واقعی فاطمه(س) را نمی شناسد.

وی افزود: برای حضرت فاطمه 9 اسم از جانب خدا بیان شده است که «فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، راضیه، مرضیه، محدثه و زهرا» را شامل می شود و اسماء خدا مختص خود حضرت است.

سخنران این مراسم با تصریح بر اینکه همه زنان مسلمان در خط و مسیر حضرت فاطمه اند، اذعان کرد: اگر تقصیری هم هست به خاطر غفلت هاست که نمی خواهیم بدانیم و یا نمی توانیم.

صدرالدین ادامه داد: در برخی مجالس اهل بیت(ع) شاهد حضور اقلیت ها و دیگر ادیان هستیم که وقتی علت این حضور را می پرسیم می گویند گره زندگی ما به وسیله این بزرگواران باز شده است.

وی با یادآوری الگوگیری از سیره و روش حضرت زهرا(س)بیان کرد: سیره حضرت زهرا(س)در دو موضوع خانواده و اجتماع را اگر بررسی کنیم در بخش اجتماعی آن دفاع از ولایت تجلی پیدا می کند.

سخنران این مراسم به تداوم سیره وروش حضرت زهرا(س)پس از شهادت اشاره کرد و گفت: وجود معنوی ایشان در بین مسلمانان و شیعیان تداوم دارد.

صدرالدین با اشاره به فضای مجازی اظهار کرد: بانوانی که دغدغه فرهنگی دارند در مناسبت هایی مثل میلاد حضرت زهرا(س)در فضای مجازی تولید محتوا کنند و میلاد ائمه اطهار(ع) همچون حضرت فاطمه(س) و حضرت علی(ع) که به نام روز زن و روز مرد نامگذاری شده است برای مردم و کاربران فضای مجازی یادآوری کنند.

 

وی ادامه داد: متأسفانه برخی تنها به ذکر مناسبت ها مثل روز زن، روز مادر یا روز پدر اکتفا می کنند و اصل موضوع را که برای چه این روز به نام این بزرگواران نامگذاری شده؛ فراموش می کنند.

برپایه این گزارش، اهم برنامه های این همایش معنوی که به همت آستان مقدس امامزاده سید جعفر محمد(ع)، اداره کل تبلیغات اسلامی و مدرسه علمیه معصومیه(س) برگزار شد؛ سخنرانی مدیر کل امور بانوان و خانواده استان یزد، مداحی در رثای فاطمه زهرا(س)، توزیع نذورات، شعرخوانی شاعر برجسته کشوری عالیه محرابی، تجلیل از زنان فعال فرهنگی و مادر شهید رشیدی فر از شهدای دفاع مقدس و خانواده شهید مدافع حرم حجت‌الاسلام محمدحسن دهقانی به شمار می‌رود.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.