شناسه : 153228187

برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه شهرستانهای استان یزد در نوروز98


در نوروز 98 به شهرستانهای استان یزد، جهت اجرای برنامه های فرهنگی و معرفی آثار و جاذبه های تاریخی و گردشگری روز ویژه ای اختصاص می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ این برنامه ها با هدف آگاهی گردشگران و آشناسازی آنان با آثار و جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی شهرستانهای استان در ایام نوروز برگزار می گردد.

"سید مصطفی فاطمی" مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اعلام این خبر افزود: این برنامه ها از روز دوم آغاز و تا دهم فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

فاطمی در ادامه ضمن اشاره به ظرفیت بالای گردشگری استان و ثبت جهانی بافت تاریخی یزد افزود: استان یزد با وجود بیش از 1700 اثر تاریخی ثبتی در فهرست آثار ملی کشور و پنج اثر ثبت جهانی، همواره مورد توجه گردشگران زیادی بوده و امسال نیز پیش بینی می شود شهر جهانی یزد با افزایش حجم گردشگران مواجه خواهد بود، لذا تمام سعی ما براین است تا با برنامه ریزی مناسب ایام خوب و به یاد ماندنی را برای هموطنانمان در یزد جهانی رقم بزنیم. مدیر کل میراث فرهنگی یزد اظهار داشت: امسال نیز همانند سالهای قبل با اختصاص یک روز فرهنگی به شهرستانهای استان یزد، سعی خواهیم داشت تا جاذبه فرهنگی، گردشگری و همچنین آئین و سنتهای شهرستانهای استان را به گردشگران معرفی نماییم.

 وی در پایان خاطر نشان ساخت: اجرای آئین نوروزگاه و همچنین برپائی بازارچه های صنایع دستی با هدف معرفی هنرهای بومی استان، از برنامه های فرهنگی نوروز 1398 این اداره کل به شمار می رود.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.