شناسه : 153487725

برگزاری آیین گرامیداشت روزشهرستان خاتم درهفتمین روز از فروردین ماه 98


در هفتمین روز از بهار 98 که به نام ”روز خاتم” نامگذاری شده است، مراسم روز این شهرستان با حضور مدیرکل امورروستائی استانداری، معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان، فرماندارشهرستان، بخشدارمرکزی و جمعی از مسئولان شهرستان و اقشار مختلف مردمی و مهمانان نوروزی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ "عباس قدیریان" سرپرست میراث فرهنگی شهرستان خاتم در این خصوص گفت: امروز  جشن نوروزگاه  یکی در محل گنبد طلا و دیگری در محل سرچشمه نهر مسیح که ویترینی از مجموعه ای از توانمندی‌ های شهرستان خاتم است برگزار شد.

قدیریان افزود: برگزاری جشن نوروزگاه فرصتی مناسبی برای معرفی هرچه بهتر آئین‌های نوروزی است که از قرن‌های گذشته تا به امروز در میان مردم مرسوم بوده و همیشه از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی ادامه داد: در این نوروزگاه ها بازی ‌های بومی محلی، صنایع دستی، منابع طبیعی، غذا‌های سنتی، لبنیات، پخت نان محلی وآواها ونوا‌های محلی به نمایش گذاشته شد.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خاتم در پایان گفت: شهرستان خاتم یکی از غنی‌ترین شهرستان‌ ها از لحاظ گردشگری، موقعیت جغرافیایی و آثار و ابنیه تاریخی می باشد.

گفتنی است: افتتاح خانه بوم گردی مروست، بازدید از بافت و قلعه تاریخی مروست، حضور در مراسم سنتی گنبد طلای اهالی روستای ترکان و هرابرجان، رونمایی از کتاب چهل چینه خشت به نویسندگی خانم سعیده اکبری وعباس قدیریان، بازدید از غرفه صنایع دستی شهرستان، اجرای آواها و نواهای سنتی و پخت غذاهای سنتی از برنامه های جشن روز شهرستان خاتم بود.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.