شناسه : 153549822

برگزاری اولین جلسه کمیته کنترل و کاهش پیک‌بار در منطقه یزد/ 400 مگاوات سهمیه کاهش بار استان یزد برای پیک‌بار 98


اولین جلسه کمیته کنترل و کاهش پیک‌بار در منطقه یزد با حضور مدیران عامل، معاونان و کارشناسان شرکت‌های برق منطقه‌ای یزد و توزیع نیروی برق استان در سال 98 برگزار شد.

در این نشست محمدحسن صباغزادگان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد، هدف از برگزاری این نشست را ایجاد هماهنگی و برنامه‌ریزی برای گذر از پیک‌بار سال ۹۸ برشمرد و گفت: جلسات این کمیته تا ابتدای خردادماه سال جاری به‌صورت ماهانه و از ابتدای خرداد تا 15 شهریور سال جاری به‌صورت هفتگی برگزار می‌شود.

وی رشد مصرف انرژی صنایع بزرگ را حدود 25 درصد اعلام کرد.

مهندس صباغزادگان میزان سهمیه کاهش بار استان برای پیک‌بار 98 را بر اساس دستورالعمل ابلاغی توانیر 400 مگاوات عنوان کرد و گفت: از این میزان 250 مگاوات سهم برق منطقه‌ای یزد و 150 مگاوات سهم توزیع نیرو برق استان است.

در این جلسه آرش نواب مدیرعامل توزیع نیروی برق استان یزد نیز با اشاره به این‌که سال گذشته سالی سخت و سرشار از تجربه برای صنعت استان بوده است؛ بر ضرورت برگزاری جلسات مستمر با مسئولان ارشد استان برای گذر از پیک‌بار سال 98 تاکید کرد.

در ادامه این جلسه محمدمهدی جاودانی معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای یزد ضمن تاکید بر حفظ ساختار ستاد مديريت مصرف استان با وجود ابلاغ ساختار جدید، تصریح کرد: با توجه به این‌که عنوان مدیریت مصرف فراتر از پیک‌بار تابستان است و این مدیریت مصرف در تمام طول سال انجام می‌گیرد؛ بر ضرورت حفظ این ساختار تاکید کرد.

وی با اشاره به این‌که آموزه‌های دینی اسلام تاکید به صرفه‌جویی دارد؛ بیان کرد: ما در قبال محیط‌زیست مسئولیم و هرچه مصرف ناشی از سوخت فسیلی کمتر مصرف شود به‌تبع آن محیط‌زیست سالم‌تری نیز وجود خواهد داشت.

فاطمه زارع رئیس گروه مدیریت مصرف برق منطقه‌ای یزد نیز به تشریح برنامه‌های پاسخگویی بار برای گذر از پیک 98 پرداخت و گفت: در سال 97 حداکثر نیاز مصرف استان 1538 مگاوات بوده است که نسبت به سال گذشته رشد 9 درصدی داشته و پیش‌بینی می‌شود در سال جاری این میزان به 1700 مگاوات برسد.

مهندس زارع 9 برنامه را برای پاسخگویی به بار مصرفی سال 98 برشمرد و افزود: طرح‌های ذخیره عملیاتی صنایع و کاهش بار برنامه‌ریزی‌شده در ساعات اوج بار، از مهم‌ترین طرح‌ها است که از حدود نیمه خرداد آغاز و تا 15 شهریور ادامه دارد.

در ادامه این جلسه نیز محمد فراتی مدیر دیسپاچینگ و فوریت‌های برق شرکت توزیع نیروی برق استان یزد، پیک‌بار شرکت توزیع در سال 97 را 851 مگاوات عنوان کرد و گفت: پیک‌بار واقعی سال گذشته بدون مدیریت بار 920 مگاوات بود و پیش‌بینی می‌شود پیک‌بار 98 به 1024 مگاوات برسد.

وی همچنین به تشریح برنامه‌های شرکت توزیع برق استان در خصوص کنترل بار مشترکین صنعتی در راستای کاهش پیک بار سال 98 پرداخت و از اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مشترکین شرکت توزیع در طول دوره مدیریت استراتژیک بار به شیوهای نوین خبر داد.

محمد میرشمس مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان یزد نیز در این جلسه از برگزاری نشست‌های جلب مشارکت در حوزه‌های تخصصی صنعت و سایر مشترکان در سال گذشته برای کاهش پیک‌بار خبر داد و افزود: مجموع ماکزیمم عملکرد برنامه‌های کاهش پیک مدیریت مصرف میزان 108 مگاوات بوده است.

در پایان این جلسه با توجه به حکم مدیرعامل توانیر مقرر شد؛ شرکتهای برق منطقه ای و توزیع برق استان برنامه ریزی لازم جهت هماهنگی با صنایع به منظور عبور از پیک بار 98 و چگونگی اعمال کاهش بار در تابستان سال جاری را انجام و در جلسه بعد که در اردیبهشت ماه سال جاری در شرکت توزیع نیروی برق یزد برگزار می شود ارائه کنند و همچنین جلسات از ابتدای خرداد جلسات بطور هفتگی در روزهای دوشنبه تشکیل شود.

شایان‌ذکر است، این جلسه به میزبانی شرکت برق منطقه­ای یزد برگزار شد.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.