شناسه : 153831014

برنامه های سال 98 دستگاههای استانی وزارت اقتصاد در یزد مورد بررسی قرار گرفت


برنامه های دستگاههای استانی وزارت امور اقتصادی ودارایی در یزد در نشست مشترک اعضای شورای هماهنگی مدیران این دستگاهها با مسئولان ارشد اجرایی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری یزد با تاکید بر تکیه بر توانمندی های استان گفت: دستگاههای استانی وزارتخانه ها در استان برنامه های، طرح ها و پروژه های سال 98 خود را ارائه کنند.

سید مسعود عظیمی در جمع مسئولان اقتصادی استان و مدیران استانی وزارت اقتصاد در محل استانداری یزد، توجه به این امر را از برنامه های استان برشمرد و  افزود: کشور و به تبع آن یزد دارای توانمندی ها، نیروها و مدیران کارآمد است که می توان با تکیه بر آن امور را به پیش برد.

وی با قدردانی از تلاش های تیم اقتصادی و دستگاههای استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: مجموعه دستگاههای استانی وزارت اقتصاد، پنجره بزرگی برای رونق اقتصادی استان است.

وی اظهار داشت: بخش های مالی، سرمایه گذاری، بیمه ای، بانکی، گمرکی، مالیاتی و اموال تملیکی نقش تاثیر گذاری در رونق اقتصادی استان دارند و باید برنامه های مدونی داشته باشند.

وی با تاکید بر حل مشکلات بخش های اقتصای  با همفکری و هم اندیشی گفت: در این زمینه نباید به دنبال قضایی کردن مسایل باشیم؛ بلکه مسایل اقتصادی را باید با کار کارشناسی و همفکری حل و فصل کرد.

سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری یزد پس از ارائه گزارش مدیران دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد دراستان، دیدگاهها و نقطه نظرات خود را بر اساس سیاست گذاری استان ارائه کرد.

مدیر کل امور  اقتصادی و دارایی استان یزد و رئیس شورای هماهنگی مدیران دستگاههای استانی وزارت اقتصاد در هم این نشست  گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی این وزارتخانه، نشست های هم اندیشی و همفکری اعضای این شورا به طور منظم برگزار می شود.

«علی نمازی « از تدوین برنامه های سال 98 این دستگاهها خبر داد و افزود: وزارت اقتصاد در سالجاری، 64 برنامه راهبردی در حوزه های مختلف مالی، سرمایه گذاری، مالیاتی، گمرکی، بانکی، بیمه ای و اموال تملیکی دارد که برش استانی آن تدوین شده است.

وی گفت: تامین مالی پایدار دولت، افزایش انضباط و شفافیت مالی، برقراری عدالت مالیاتی، جذب و تشویق سرمایه گذاری،  بهبود محیط کسب و کار و توجه به توسعه دانش اقتصادی شش برنامه راهبردی این اداره کل در سال 98 است که ذیل آن 20 پروژه تعریف شده است.

رسیدگی به معوقات مالیاتی، رسیدگی و تشخیص اظهار نامه های مالیاتی سال 97،  اجرای طرح جامع  و شفاف سازی مالیاتی، توجه به رونق تولید در سیاست گذاری امور گمرکی، اولویت قرار دادن تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی، توسعه صادارات و کاهش مدت آن، تسریع در امر صادرات و واردات، پیگیری تکمیل ساختمان گمرک، پرداخت تسهیلات بانکی به طرح های  بزرگ تولیدی و صنعتی،  احداث و تکمیل انبار کالای های قاچاق، کاهش مدت زمان نگهداری کالای قاچاق در انبارها و تسریع در تعیین و تکلیف آن ، افزایش میزان فروش بیمه نامه ها، راه اندازی 50 دفتر نمایندگی بیمه زندگی و توسعه خدمات بیمه ای از جمله برنامه های سال 98 دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد است که مدیران آن در این نشست ارائه کردند.

 

 

 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.