شناسه : 153643078

برنامه نظام سنجش و توسعه شایستگی های عمومی و حرفه ای مدیران مدارس اجرا می شود


معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان یزد اعلام کرد: برنامه نظام سنجش و توسعه شایستگی های عمومی و حرفه ای مدیران مدارس اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " علیرضا مصباح فر" از اجرای برنامه نظام سنجش و توسعه شایستگی های عمومی و حرفه ای مدیران مدارس خبرداد و افزود : این برنامه در راستای مدرسه محوری به معنای واگذاری اختیارات و قدرت تصمیم‌گیری در  مدارس و یکی از رویکردهای اصلی زیر نظام راهبری و مدیریت از سند تحول بنیادین است.

وی افزود : این برنامه با هدف گذر از تمرکز گرایی به مشارکت جویی و یکی از چرخش های مهم تحولی نظام آموزش و پرورش است.

مصباح فر تصریح کرد : در فرآیند مدرسه محوری به برنامه‌های مختلفی پرداخته شده است که از جمله می‌توان به برنامه های ارزیابی و تضمین کیفیت مدرسه از طریق شفافیت عملکرد ،انتخاب و انتصاب مدیران، سنجش و توسعه شایستگی عمومی و حرفه ای مدیران مدارس ، آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی پیشران مدرسه محوری، برنامه ویژه مدرسه و بازمهندسی ساختار تصمیم گیری اشاره کرد.

این مقام مسئول گفت : هدف از اجرای این برنامه توانمند سازی مدیران مدارس، ایجاد روحیه خودباوری و خود اتکایی در آنها و توسعه حرفه ای مدیران مدارس، جهت زمینه سازی دستیابی به استانداردهای آموزشی و پرورشی و تضمین کیفیت اداره مدارس است.

معاون پژو هش و برنامه ریزی اداره کل افزود : در این برنامه مدیران باید در آزمون سنجش عمومی که در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود شرکت نموده و سپس در مصاحبه و سنجش اختصاصی که از اواخر اردیبهشت ماه تا نیمه های مرداد ماه ۹۸ انجام می شود شرکت نمایند.

مصباح فر گفت : نیاز سنجی آموزشی مدیران بر اساس سطوح مختلف شایستگی انجام شده و مدیران متناسب با آن در دوره‌های آموزشی شرکت می کنند.

وی عنوان کرد : این برنامه شامل کلیه مدیران مدارس دولتی استان با کمتر از ۴۵ سال سن و همه مدیران مدارس و مراکز غیر دولتی بدون محدودیت سن، جنسیت، رسمی یا غیررسمی و بازنشسته می باشد که  باید در برنامه سنجش صلاحیت شرکت نمایند.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.