شناسه : 153337900

بررسی نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه پایدار استان یزد


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با اشاره به برگزاری نشست اخیر شورای پشتیبانی توسعه استان یزد، از بررسی نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه پایدار استان و حمایت مدیران ارشد از توسعه فاوای استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، اکرم فداکار گفت: در این نشست گزارشی از تشکیل و توسعه زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی فناوری اطلاعات و ارتباطات استان، در محورهای «زیرساخت‌ها، سرمایه انسانی ، تامین مالی، نهادهای پشتیبان، تحقیق و توسعه، و فرهنگ» ارایه شد و نیازمندی‌های استان برای تکمیل این زیست‌بوم بیان گردید.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با اشاره به حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، استاندار و برخی شخصیت‌های برجسته یزدی در این نشست افزود: با توجه به چالش‌های آب در استان یزد و برخی شرایط دیگر، درباره نقش و سهم ICT در توسعه استان گفت‌وگو شد و حاضران دیدگاه های خود را بیان کردند.

عضو هیأت مدیره منطقه ویژه علم و فناوری یزد ادامه داد: با توجه به تشکیل و فعالیت منطقه ویژه علم و فناوری یزد و ساختار غیردولتی آن، نقش منطقه ویژه علم و فناوری به عنوان محور توسعه زیست بوم نوآوری و کارآفرینی استان به تصویب رسید و قرار شد توسعه زیرساخت‌ها و نهادهای این بخش شامل کارخانه نوآوری، پارک علم و فناوری یزد، پارک اقتصاد دیجیتال، فرشته کسب و کار یزد، مرکز مانا (مهارت افزایی نیروی انسانی) و .... از سوی مدیران ارشد استان و با حمایت شخصیت های یزدی در سطح ملی پیگیری گردد.

فداکار با اشاره به اینکه استاندار یزد بر تشکیل جلسات مستمر در طول هر ماه برای پیگیری مباحث این نشست تأکید نمود، افزود: دیدگاه و باور محمدعلی طالبی، استاندار جوان یزد، این است که فاوا می‌تواند مبنای توسعه استان باشد و در مدت کوتاه از زمان انتصاب، حمایت‌های عملی‌شان را از توسعه فاوا و اقتصاد دیجیتال در استان شاهد بوده ایم.

به گفته فداکار گزارش وضعیت آموزش عالی استان و طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی استان، موضوع دیگری بود که از سوی محمد‌صالح اولیا، رئیس دانشگاه یزد، ارایه شد.

بر اساس این گزارش نشست شورای پشتیبانی توسعه استان یزد با دعوت از مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد و با حضور نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی، استاندار و برخی از شخصیت‌های برجسته یزدی روز شنبه هیجدهم اسفند ماه جاری، در دفتر دکتر محمدرضا عارف، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در تهران برگزار شد.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.